Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

XIX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO, to najważniejsze wydarzenie branży sakralnej w Europie. Ta, jedyna w swoim rodzaju impreza to nie tylko wydarzenie komercyjne, ale też kulturalne.

Wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, koncert chóru Polskiego Radia, międzynarodowe konferencje z udziałem wybitnych osobistości, a także prezentacja produktów dedykowanych nowoczesnym kościołom i pokazy mody liturgicznej to część tego niezwykłego wydarzenia.

Medal Per Artem ad Deum od 13 lat wręczany jest w Targach Kielce. Otrzymują go artyści lub instytucje, których dorobek artystyczny przyczynia się do rozwoju kultury i kształtuje duchowość człowieka. W gronie laureatów tego niezwykłego wyróżnienia znajdują tak wybitne osobowości jak Krzysztof Zanussi, prof. Leszek Mądzik, Ks. prof. zw. dr hab. Michał Kazimierz Heller – polski filozof, teolog, fizyk kosmolog i pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Papieskiej Akademii Teologicznej; Claudia Henzler – fotografik, laureatka nagrody pokojowej Św. Leopolda oraz Tomas Halik – filozof, teolog, psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli katolickich.

W ubiegłorocznej edycji SACREOEXPO w Centrum Kongresowym Targów Kielce  po raz pierwszy odbyła  się również  Konferencja „Per Artem Ad Deum”, gdzie wystąpili laureaci medalu Papieskiej Rady ds. Kultury.W ramach  targów SACROEXPO odbywa  się także wiele wystaw artystycznych. Oprócz artystów uczestniczą w nich nie tylko najważniejsi  dostojnicy Kościoła i duchowni, ale również osoby znane. W roku ubiegłym wystawę odwiedził Wojciech Cejrowski. Podróżnik  spotkał się z fanami, podpisywał książki i opowiadał o swoich podróżach.

Targi  SACROEXPO od lat przyciągają do Kielc tysiące zwiedzających. Ubiegłoroczne wydarzenie odwiedziło ponad pięć tysięcy gości. Mogli  oni zapoznać się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Swoje produkty na ponad 16 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało bowiem  284 wystawców z 13 krajów, takich jak: Polska, Stany Zjednoczone, Słowenia, Ukraina, Węgry, Włochy, Hiszpania, Rosja, Niemcy, Macedonia, Grecja, Portugalia i Słowacja. Tegoroczna odsłona zapowiada się równie obiecująco.

Event Tags

Początek:

11 czerwca 2018

Koniec:

13 czerwca 2018
Kategoria

Lokalizacja

Targi Kielce
Zakładowa 1
Kielce,

Udostępnij