Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa studia Oficyna Peryferie „Ciekawsza strona druku” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza na wystawę studia Oficyna Peryferie „Ciekawsza strona druku”.

Wystawa „Ciekawsza strona druku” to próba wprowadzenia widza w specyficzny obszar działań artystycznych, w jakim porusza się Oficyna Peryferie. Sercem pracowni jest warsztatowa samowystarczalność: proste techniki drukarskie (sitodruk, riso, szablon) i umiejętności manualne. Duchem Oficyny jest natomiast wiara w sens dzielenia: wiedzą, umiejętnościami i pracami – stąd nastawienie na publikowanie autorskich grafik i książek w nakładach, tworzenie podręczników i organizowanie warsztatów.

Na wystawie pojawił się przekrój prac realizowanych w ramach projektu PosteRiso, serie autorskich publikacji, m.in książki i ręcznie drukowane zapałki kolekcjonerskie oraz publikacje powstałe na warsztatach. Na równi z pracami znajdują się na niej też eksponaty drukarskie przybliżające techniki i metody działania Oficyny.

Oficyna Peryferie to warszawska pracownia grafiki i książki artystycznej. Działania Oficyny skupiają się przede wszystkim na dwóch dziedzinach: pierwsza z nich to wciąż mało popularne w Polsce samodzielne wytwarzanie i wydawanie książek, zinów i grafik. Druga, nie mniej istotna, to edukacja: wykłady oraz rozbudowany programów warsztatów popularyzujących druk, self-publishing i rzemiosło.

Oficyna powstała w styczniu 2014 roku z inicjatywy artysty Michała Chojeckiego. Przez ten czas wydała sześć artbooków (w tym ostatnio bestsellerowy „Jak Zrobić Książkę?”), serie autorskich druków kolekcjonerskich oraz przeprowadziła ponad 150 warsztatów w Polsce oraz m.in Włoszech, Danii i Holandii.

www.oficynaperyferie.pl

Otwarcie wystawy i wykład „Jak otworzyć własną pracownię i nie stracić duszy?” – spotkanie autorskie z Michałem Chojeckim – odbędzie się w piątek, 16 lutego o godz. 18.00 w czytelni Instytutu Dizajnu.
Wystawa będzie czynna do niedzieli, 15 kwietna.

Początek:

Luty 16

Koniec:

Kwiecień 15

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Instytut Dizajnu
ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Organizator

Instytut Dizajnu
Telefon
(41) 367 68 01 w. 117
Email
info@idkielce.pl
Strona
http://www.idkielce.pl

Udostępnij