Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa Rzemieślnicy

„Rzemieślnicy” to prezentacja sylwetek oraz oferty kieleckich rzemieślniczek i rzemieślników. Projekt ma celu propagowanie lokalności oraz idei naprawiania.
„Rzemieślnicy” to projekt długofalowy. W jego pierwszej odsłonie poznamy Wiesława Siudę – introligatora oraz przybliżymy pracę zakładu oprawy obrazów Grzegorza Degejdy. Na otwarcie wystawy zapraszamy 31.07.20 o godz. 18:00 do Galerii Brama.
Autorzy:
Michał Jaroń / Photostories (zdjęcia),
Michał Stelmaszyk / dobre.oko (film)
Komunikacja wizualna:
Patrycja Mróz
Aranżacja wystawy:
Dominika Janicka
Wystawa w Galerii Brama dostępna będzie do 18.09.20.

Zakład introligatorski Wiesława Siudy najduję się na Dużej 7 i i działa od 1962 roku. Zajmuję się oprawą prac naukowych, książek oraz albumów.
Zakład Art Nuvo Studio Grzegorza Degejdy znajduję się na ul. Wesołej 50 i działa od 1998 roku. Zajmuję się oprawą obrazów, konserwacją oraz handlem dziełami sztuki.

Katastrofa ekologiczna i związany z nią kryzys energetyczny zmusza nas do przemianowania wielu wartości i dokonania natychmiastowych zmian w naszym życia. Kapitalizm przyzwyczaił nas do wygodnego dostępu do coraz to nowych i tańszych dóbr a wiodąca polityką wielu korporacji jest „planowane postarzanie”, czyli projektowanie produktów tak, aby popsuły się po danym czasie użytkowania oraz nie nadawały się do ponownego naprawienie lub ich naprawa przewyższała koszty nowego zakupu.
Instytucje stanowiące prawo, w tym Unia Europejska, już podjęły działania aby przeciwdziałać temu procesowi, ale wiele zależy też od nas, konsumentów. Powrót umiejętności tworzenia i naprawianiu rzeczy to nie moda czy nowa fala, ale konieczność aby odwrócić lub przynajmniej powstrzymać nadchodzącą zagładę.

Miejsce: Galeria Brama w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Termin

Początek
31 lipca 2020 @ 18:00
Koniec
18 września 2020 @ 18:00

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Instytut Dizajnu w Kielcach
ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Organizator

Instytut Dizajnu w Kielcach
Telefon
(41) 367 68 01 w. 117
Email
info@idkielce.pl
Strona
http://www.idkielce.pl

Udostępnij