Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa Robić/Rzeczy + Oblicza Nowego Rzemiosła

Informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zostają zawieszone wszystkie wydarzenia odbywające się w Instytucie Dizajnu od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania.

Zapraszamy do Galerii Głównej Instytutu Dizajnu na dwie wystawy poświęcone współczesnemu rzemiosłu i jego twórcom.W Galerii Głównej można zobaczyć wystawę „Robić/Rzeczy”, która prezentuje prace członków Stowarzyszenia NÓW. Nowe Rzemiosło oraz wystawę fotograficzną ”Oblicza Nowego Rzemiosła”
ROBIĆ / RZECZY
Wystawa ROBIĆ / RZECZY pokazuje skomplikowany świat pracy rzemieślniczej. Rzemieślnik zaangażowany jest w cały proces produkcji, każdy jej etap, od koncepcji przez wytworzenie, po promocję i sprzedaż. Proces nigdy nie jest linearny. Rzemieślnik tworzy całym ciałem, wykorzystując potencjał swoich ruchów i zmysłów oraz relacji, w które wchodzi z różnymi materiałami i narzędziami.
Ekspozycję tworzą zaaranżowane warsztaty – tkacki, ceramiczny, kaletniczy, introligatorski, jak również stanowiska prezentujące świat drewna oraz stali. Każdy z uczestników wystawy może spróbować swoich sił przy specjalnych przyrządach, symulujących poszczególne czynności wykonywane w pracowniach – pracę przy krośnie, odlewanie porcelany do form czy szlifowanie noża. Odwiedzający mogą się przekonać, ile wysiłku i pracy wymaga codzienna praca rzemieślnika. Dotknąć surowców i materiałów, za pomocą których wytwarza swoje przedmioty oraz przyjrzeć się narzędziom, które do tego wykorzystuje.
Kuratorki: Ewa Klekot, Olga Milczyńska
Autorzy: Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło
Scenografia: Kosmos Project
Grafika: Danil Daneliuk, Łukasz Paluch
Produkcja: Monika Osinkowska
Współorganizatorzy: Lodz Design Festival, NÓW. Nowe Rzemiosło www.nownowerzemioslo.pl
Prace prezentowane na wystawie pochodzą z pracowni: Aanda, Cottongrass, Karina Królak, Maciej Gąsienica Giewont, IN WEAVE, Kuźnia Skały, KŁOSY, Olga Milczyńska, magdalena maślerz jewellery, Mosko Ceramics, MK Leathers, Square Drop, Tartaruga, Wenska, The Whole Elements.

OBLICZA NOWEGO RZEMIOSŁA
Kto w dzisiejszych czasach decyduje się na to, aby zostać kaletnikiem lub stolarzem? Czy współcześnie ktoś wybiera na swój zawód fach kowala? Jak powstają ręcznie wykonywane przedmioty oraz co jest właściwie rzemiosłem?
”Oblicza nowego rzemiosła” to zbiór 24 fotografii wykonanych w pracowniach twórców. Wystawa prezentuje współczesnych rzemieślników oraz artystów. Dzięki zdjęciom wykonanym przez Karolinę Lewandowską, Martę Wróbel, Natalię Miedziak-Skonieczną, Radka Zawadzkiego i Roberta Liwackiego będziecie mogli podejrzeć pracę ceramika, szklarza, introligatora czy ceramików.
Kuratorzy: Małgorzata Herman, Radek Zawadzki
Organizatorzy: Projekt Pracownie
Ekspozycja będzie czynna do 17 maja 2020 roku.

Bilet normalny – 5 zł
Bilet ulgowy – 2 zł
Bilet rodzinny – 9 zł

Termin

Początek
14 lutego 2020 @ 18:00
Koniec
17 maja 2020 @ 18:00

Lokalizacja

Instytut Dizajnu w Kielcach
ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Organizator

Instytut Dizajnu w Kielcach
Telefon
(41) 367 68 01 w. 117
Email
info@idkielce.pl
Strona
http://www.idkielce.pl

Udostępnij