Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa „Polkadot.” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza do czytelni ID na wystawę prac studia projektowego Polkadot – duetu graficznego założonego przez Hannę Niemierowicz i Aleksandrę Woźniak – „Polkadot. Klient/Budżet/Czas. Wyobrażenia a rzeczywistość”Na wystawie zostanie zaprezentowany przekrój prac od początku istnienia Polkadot. Wszystkie te prace łączy poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – jak znaleźć równowagę pomiędzy własnym wyobrażeniem o projektowaniu, a oczekiwaniami klienta?

Wernisaż wystawy oraz spotkanie autorskie ze studiem projektowym Polkadot odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godz. 18.00 w czytelni Instytutu Dizajnu. Wystawa potrwa do 8 kwietnia.

Spotkanie autorskie będzie okazją do konfrontacji wyobrażeń na temat pracy projektanta graficznego z rzeczywistością. Praca studia graficznego zostanie pokazana od podszewki. Projektantki opowiedzą o organizacji obowiązków projektanta, kontakcie z klientami, zależnościach między czasem realizacji, budżetem, a istotą zlecenia. Będzie również mowa o tym jak dotrzeć do odpowiednich odbiorców żeby projektowanie, poza satysfakcją, przynosiło także zyski.

Polkadot to duet graficzny założony przez Hannę Niemierowicz i Aleksandrę Woźniak w 2008 roku w Łodzi. Hanka Niemierowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz stypendystką Królewskiej Szko­ły Sztuki i Designu w Kopenhadze oraz Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bergen (Norwegia). Aleksandra Woźniak oprócz wykształcenia kierunkowego skończyła Antropologię Kultury.

Polkadot zajmuje  się przede wszystkim opracowywaniem komunikacji wizualnych, identyfikacji oraz szeroko rozu­mianych materiałów wydawniczych.

Duet graficzny spółpracuje m.in. z instytucjami kultury t.j.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Polską Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Filharmonią Łódzką, Fundacją im. Tadeusza Kantora, Instytutem Kultury Polskiej w Londynie oraz z klientami komercyjnymi.

https://www.behance.net/studio_polkadot

https://www.facebook.com/polkadot.graphic.studio/

Początek:

Styczeń 25

Koniec:

Kwiecień 8

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Instytut Dizajnu
ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Organizator

Instytut Dizajnu
Telefon
(41) 367 68 01 w. 117
Email
info@idkielce.pl
Strona
http://www.idkielce.pl

Udostępnij