Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa „Miasta nie-realne” Ewy Ceborskiej w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK

Biblioteka Uniwersytecka UJK zaprasza na wystawę prac Ewy Ceborskiej „Miasta nie-realne”. Ewa Ceborska to autorka wielu kopii malarstwa dawnego, która w 2010 roku obrała własną drogę artystyczną, zajmując się malarstwem figuratywnym.

Wernisaż wystawy „Miasta nie-realne” odbędzie się w środę, 18 kwietnia o godzinie 17.00. Wystawa będzie czynna do soboty, 23 czerwca.

Ewa Ceborska – urodzona w 1975 roku w Kielcach, ukończyła kieleckie Liceum Sztuk Plastycznych ze specjalizacji Tkanina artystyczna. W 2002 roku obroniła pracę magisterską na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Konserwacja i Restauracja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. Po skończeniu studiów wyjechała do Włoch, gdzie brała udział w pracach konserwatorskich, m.in. dla muzeów w Wenecji, Treviso i Vicenzy. Ostatnie prace inspirowane są scenami z życia codziennego miast podpatrzonymi przez Artystkę. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych, m. in. w Polsce, Włoszech, Belgii, Niemczech i USA.

Wstęp wolny!

Termin

Początek
18 kwietnia 2018 @ 08:00
Koniec
23 czerwca 2018 @ 17:00

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Biblioteka Uniwersytecka UJK
Ul. Świętokrzyska 21E
Kielce,

Organizator

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Telefon
41 349 72 94
Strona
http://www.ujk.edu.pl/

Udostępnij