Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek- Grabczyńskiej w Wieży Sztuki

Wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek- Grabczyńskiej w Wieży Sztuki

Galeria Wieża Sztuki przy placu Niepodległości 1a w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa  Małgorzaty Piątek -Grabczyńskiej pt. „Po KawałQ”.

Małgorzata Piątek -Grabczyńska jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Swoją przygodę z wystawami zapoczątkowała udziałem w projekcie Malarstwo Młodych w 2001 roku. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych. Na stałe współpracuje z galeriami w kraju i poza jego granicami. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych.

„Kolor – charakterystyczny i nieodłączny element malarstwa. Niezależnie czy bardzo monochromatyczny, czy też eksplodujący ferią barw jest dla mnie środkiem do przekazywania myśli, doznań i uczuć. Barwa jako podstawowy budulec przestrzeni obrazu stanowi w moim malarstwie punkt wyjścia do pracy nad kreowanym światem.  Materia, emocja, zdarzenie zostają tu wcielone w kolor.  Kompozycja – będąca efektem obserwacji relacji pomiędzy człowiekiem, jego otoczeniem, światem fantazji i rzeczywistości, marzenia i istnienia powstaje trochę na zasadzie improwizacji również podporządkowanej zabawie kolorem. To on buduje nastrój i determinuje charakter obrazu i sposób w jaki jest on odbierany.  Moje prace z cyklu „Kraina Q”, to w pewnym sensie  pejzaże emocjonalne, obrazy mojego wnętrza, małe chwile, kadry wycięte z codziennego życia ubrane w formę i barwę i przełożone na język fantazji” – czytamy w portfolio artystki.
Wystawa w galerii Wieża Sztuki dostępna będzie od 8 grudnia do 19 stycznia 2019 roku.

Lokalizacja

Galeria Wieża Sztuki
Plac Niepodległości 1
Kielce,

Organizator

Galeria Wieża Sztuki
Telefon
41 278 12 32
Strona
http://www.arkadiuszlatos.pl/intro.php

Udostępnij