Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa fotograficzna „36 spojrzeń na Kielce” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Wystawa fotograficzna „36 spojrzeń na Kielce” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Trzech fotografów – Tomasz Bator, Paweł Jagiełło i Przemysław Sękowski – pokazuje swoje spojrzenie na Kielce będące efektem wielu fotograficznych spacerów i obserwacji. Pokazano miejsca znane w nowej odsłonie jak i takie, które nie zawsze można dostrzec lub zobaczyć idąc ulicą. Największa trudność najczęściej pojawia się w uchwyceniu miejsc znanych oraz takich, które widzi się podczas codziennego poruszania po mieście.

„36 spojrzeń na Kielce” to wspólny projekt grupy ludzi których połączyła pasja do fotografowania i odkrywania miejsc bliskich jak i tych dalszych. Każdy na co dzień zajmuje się zawodowo zupełnie różnymi dziedzinami pracy, jednak pomysł wspólnego stworzenia zbioru zdjęć pokazujących Kielce przerodził się coś więcej niż tylko dokumentalne spojrzenie na dane miejsce. Nasze miasto chcemy pokazać w różny sposób i z różnej perspektywy. Nie znajdziemy co prawda w tych pracach awangardowych ujęć, szalonych fajerwerków czy innych nowatorskich koncepcji, raczej są to stonowane obrazy powstałe w różnych porach roku i dnia. Być może za kilka lat staną się dokumentem z punktu widzenia historii miasta lub może będą dumnie zdobić jakieś wnętrza. Nie wiemy tego, ale to z kolei staje się fascynujące w swojej niepewności i twórczym pytaniu „co dalej”. Na razie zanurzamy się w świat fotografii tu i teraz, pokazujemy nasze spojrzenie na miasto w którym żyjemy.

36 spojrzeń na Kielce to też gra cyfr i liczb 3…12…36. 3 fotografów i każdy z nich przygotował po 12 fotografii składający się na ten cały obraz. 36 jak ilość klatek na kliszy fotograficznej…Zapraszamy! Wernisaż wystawy odbędzie się 19 października. Wystawa będzie stała do 17 listopada. Wystawa zorganizowana przy wsparciu Urzędu Miasta w Kielcach.

Początek:

19 października 2018

Koniec:

17 listopada 2018

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

MBP Filia nr 9
Ul. Okrzei 9
Kielce,

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna
Telefon
41-362-70-13
Email
mbp-kielce@neostrada.pl
Strona
www.mbp.kielce.pl

Udostępnij