Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

WYSTAWA DYPLOMY 2019

kwiecień 2019

Dyplom 2019 – to kolejna wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W tym roku prezentują się 4 specjalizacje z 6 nauczanych w Szkole.

W ramach Tradycyjnych Technik Malarskich i Pozłotniczych zostały wykonane kopie obrazów olejnych na płótnie, w tym wg Sandra Botticellego, Gustawa Klimta, Pietera Bruegla i Canaletta. Nie brakuje też inspiracji polskim malarstwem: Józefa Szermentowskiego, Józefa Brandta oraz fragmentu Panoramy Racławickiej. Ponadto prezentowane są dekorowane formy użytkowe, takie jak szkatułka z lustrem ręcznym, lustro z zegarem, szkatułka z emalią na blasze, szkatułka ze srebrnym ornamentem z grzebieniem i wachlarzem.

Także w pracowni Technik Rzeźbiarskich uczniowie inspirowali się sztuką innych artystów. Tak powstały; płaskorzeźba w wapieniu janikowskim wg Alexandra Munro, drewniane lustro z sylwetką kobiety wg Alfonsa Muchy i płaskorzeźba w drewnie lipowym wg obrazu „Żurawie” Józefa Chełmońskiego. Prezentowana jest też kompozycja własna wykonana z drewna.

Prace dyplomowe ze specjalizacji Techniki Druku Artystycznego to głównie grafiki warsztatowe w technice linorytu. Uczniowie stworzyli różnorodne kompozycje własne, inspirowane naturą. Interesująca jest prezentowana Gra Memory, z kartami z motywami roślinnymi.

Prace końcowe powstały też w pracowni Meblarstwa Artystycznego – są to meble inspirowane formami rzemiosła artystycznego okresu XX-lecia Międzywojennego, o prostej formie z dekoracją szczebelkową, wykonane w drewnie jesionowym. Meble te składają się na dwa zestawy: stół, szafka i dwa fotele, natomiast drugi zestaw to stół, dwa krzesła i dwa fotele.

Początek:

Kwiecień 1

Koniec:

Kwiecień 30
Kategoria

Lokalizacja

Galeria Sztuki Współczesnej Winda
Plac St. Moniuszki 2b
Kielce,

Organizator

Galeria Sztuki Współczesnej Winda
Telefon
41 36 76 711 wewn. 262
Email
artur.wijata@kck.com.pl
Strona
www.galeriawinda.pl

Udostępnij