Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa Distort Visual „Printed Works + Education” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza na wystawę autorstwa łódzkiego kolektywu graficznego Distort Visual „Printed Works + Education”.

Distort Visual tworzą Aleksandra Ilkiewicz i Przemek Hoffer. Kolektyw skupia swoje działanie na pograniczu projektowania graficznego, typografii i sztuki drukarskiej z elementami typografii klasycznej i technikami warsztatowymi, między innymi drukiem w technice litografii. Od 2010 roku współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, gdzie prowadzi warsztat zecerski. Realizuje projekty typograficzne, obejmujące proces odlewania czcionek, skład zecerski, druk, oraz ręcznie wykonaną oprawę introligatorską. Istotą działań kolektywu jest połączenie technik klasycznych z poszukiwaniami nowoczesnej formy w projektowaniu krojów pism, customowym letteringu czy zestawieniu tekstu z obrazem.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 10 września o godzinie 18.00 w przestrzeni ID na piętrze. Wystawa w przestrzeni ID dostępna dla odwiedzających będzie do niedzieli, 5 listopada.

Początek:

10 września 2017

Koniec:

5 listopada 2017
Kategoria

Lokalizacja

Instytut Dizajnu
ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Organizator

Instytut Dizajnu
Telefon
(41) 367 68 01 w. 117
Email
info@idkielce.pl
Strona
http://www.idkielce.pl

Udostępnij