Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa Agnieszki Andruszkiewicz „Forma papieru prowadzi mnie…”

Na wystawie zobaczymy zarówno płaskie, jak i trójwymiarowe obiekty z papieru. „Wchodzę w relację z różnymi rodzajami papieru i szukam form jego wypowiedzi. Pracuję między innymi z bibułką tytoniową, papierem parafinowanym, papierem szarym niebielonym, wytwarzam również samodzielnie papier czerpany barwiony w masie i z niego tworzę nowe jakości. (…) Papier stał się narzędziem wypowiedzi, śladem świata niematerialnego w świecie materialnym” – pisze artystka.
Agnieszka Andruszkiewicz – artystka i projektantka urodzona w Głownie, obecnie mieszka i tworzy w Łodzi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi i Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej (magister inżynier). W 2017 roku obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w dyscyplinie sztuki projektowe. Obecnie prowadzi autorskie zajęcia na Akademii Sztuki w Szczecinie w laboratorium technologii papieru i opakowań.

Wstęp na wernisaż – 14 lutego o godz. 18 – bezpłatny. Ceny biletów w pozostałe dni: 5 zł normalny i 3 zł ulgowy. Dzieci – wstęp wolny. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.

Galerie Biura Wystaw Artystycznych otwarte dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godz. 11-18.

Lokalizacja

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Telefon
(41) 36 76 447
Email
sekretariat@bwakielce.art.pl
Strona
http://www.bwakielce.art.pl

Udostępnij