Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

WESOŁA WDÓWKA

2 marca o godz. 18.00 Teatr Muzyczny Creatura serdecznie zaprasza Państwa do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na operetkę „Wesoła wdówka”. 

Bilety w cenach 60 i 70 zł są do kupienia w WDK. Sprzedaż prowadzi Iwona Jaros-Stachurska, nry tel.: 41 36 55 106, 609 023 033 (w godz. 7.30–15.30).

Operetka „Wesoła wdówka” Franza Lehára z 1905 r. odniosła ogromy sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną szlagierami, na czele z największym bodaj hitem scen operetkowych „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której mąż – bogaty bankier – umiera po zaledwie ośmiu dniach małżeństwa, pozostawiając ją z niebywałym majątkiem. Bankier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wdówka, a raczej jej majątek, wzbudza ogólne zainteresowanie. Sam minister skarbu Pontevedry poleca podwładnym zająć się kobietą, tak by nie wyszła za mąż za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i swoją dawną miłość – hrabiego Daniłę. Niegdyś ich związkowi sprzeciwiła się rodzina Daniły, jako że Hanna była ubogą panną, teraz z kolei duma odbiera hrabiemu odwagę do ujawnienia swoich uczuć. Oświadcza się dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia majątek Hanny przepada. Jest to oczywiście jedynie test na prawdomówność ukochanego, bo zaraz po oświadczynach okazuje się, że pieniądze przepadają na rzecz następnego męża.

„Wesoła wdówka” od lat bawi publiczność śmiałym i dowcipnym librettem oraz porywającą muzyką. Światową sławę zyskała inscenizacja „Wesołej wdówki” na nowojorskim Broadwayu (1944) w reżyserii samego Jana Kiepury z nim oraz Martą Eggert w rolach głównych.

W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Beata Witkowska-Glik, Ewelina Sobczyk, Magdalena Czarnecka, Edyta Nowicka, Grażyna Żak, Adrianna Bałuszyńska, Maciej Ogórkiewicz, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Kuba Bergel, Piotr Rybak i Marceli Pałczyński.

Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk.

Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Jarosława Praszczałka / Marka Kudry.

 

Termin

Marzec 2

Godzina

18:00 - 20:00

Cost

PLN60 - PLN70
Kategorie
,

Lokalizacja

Wojewódzki Dom Kultury
Ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
Kielce,

Organizator

Wojewódzki Dom Kultury
Telefon
41 365 51 00
Strona
http://www.wdk-kielce.pl/

Udostępnij