Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Warsztaty „Torby Bumerangi” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza w sobotę, 13 stycznia w godz. 11.00-13.00 na warsztaty „Torby Bumerangi”. Będą to pierwsze warsztaty dla dorosłych z nowego cyklu „Bumerang bags” realizowanego przez pracownię Własnoręczni Zaangażowani, a nawiązującego do światowej akcji pod tą samą nazwą. 

Jak radzić sobie z nadmiarem plastikowych reklamówek? Łączyć społeczne zasoby! Światowa akcja Bumerang Bags pomaga zaangażować się w ochronę środowiska poprzez wspólne szycie toreb z odpadowych tkanin, niepotrzebnych obrusów, zasłon, poszewek, które następnie trafią do wskazanych przez uczestników akcji sklepów. Zamiast do foliowej reklamówki można zapakować zakupy do uszytej na warsztatach siatki. Torba staje się bumerangiem gdy wraca do sklepu, tak by mogli skorzystać z niej inni.

Uczestnicy warsztatów na zajęcia mogą przynieść ze sobą swoje zbędne tkaniny, koordynatorki zajeć – Olga Grabiwoda i Hanna Zarzycka-Konieczkiewicz, pomogą uszyć z nich jak najwięcej toreb bumerangów. Im więcej tak uszytych siatek tym mniej plastikowych reklamówek.

Podczas kolejnych odsłon akcji będą rozważane pomysły co można zrobić, by wokół nas było mniej zbędnego plastiku.

Więcej na temat akcji:

www.boomerangbags.org

Na najbliższe warsztaty 13 stycznia obowiązują zapisy telefoniczne – tel. (41) 367 68 01 (w godz. 8.00-16.00).

Ilość miejsc: 15.

Termin

Styczeń 13

Godzina

11:00 - 13:00

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Instytut Dizajnu
ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Organizator

Instytut Dizajnu
Telefon
(41) 367 68 01 w. 117
Email
info@idkielce.pl
Strona
http://www.idkielce.pl

Udostępnij