Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Warsztaty edukacyjne „Przy środzie o przyrodzie” w Centrum Geoedukacji

Nowa, edukacyjna propozycja Geoparku Kielce „Przy środzie o przyrodzie”

Geopark Kielce zaprasza do udziału w cyklicznych warsztatach edukacyjnych, które odbywać się będą pod hasłem „Przy środzie o przyrodzie”. Zajęcia stanowią uzupełnienie standardowej oferty edukacyjnej Geoparku Kielce i poświęcone będą szeroko pojętemu środowisku przyrodniczemu. Warsztaty będą realizowane przez zespół Centrum Geoedukacji oraz Ogrodu Botanicznego. W związku z czym w tematach zajęć naprzemiennie realizowane będą zagadnienia geologiczne oraz botaniczne.

Uczestnicy zajęć będą przeprowadzać samodzielne mini-eksperymenty, podczas których będą szukać odpowiedzi na pytania z zakresu geologii, geografii czy botaniki. Na warsztatach geologicznych będzie można dowiedzieć się m.in. co interesującego kryje w sobie woda, jakie warunki panują w jaskiniach, czy jak zbadać przepuszczalność skał. Natomiast w trakcie zajęć botanicznych uczestnicy zajęć będą m.in. oglądać mikroświat przy użyciu własnoręcznie wykonanych preparatów, poznają tajniki zielarstwa a także wykonają własne profile glebowe.

– „Przy środzie o przyrodzie” to kolejna, edukacyjna propozycja Geoparku Kielce, w trakcie której wykorzystywać będziemy proste doświadczenia, dzięki którym będzie można poznać ciekawostki związane z planetą Ziemią –  informuje Michał Poros, Kierownik Centrum Geoedukacji

– Zajęcia edukacyjne o charakterze warsztatów są niezwykle cenne i niezastąpione w procesie poznawczym młodego człowieka. Bezpośrednie obcowanie z przyrodą, w które zaangażowane są wszystkie nasze zmysły, daje poczucie przynależności do Ziemi, o czym niestety coraz częściej  zapominamy. Mamy nadzieję, że poprzez zajęcia realizowane przez Geopark Kielce uda nam się wzbudzić poczucie wrażliwości na otaczający nas świat, zarówno ten ożywiony, jak i nieożywiony – dodaje dr Bartosz Piwowarski, Z-ca Kierownika Ogrodu Botanicznego w Kielcach ds. nauki i edukacji.

Warsztaty „Przy środzie o przyrodzie” odbywać się będą w środy (od marca do czerwca), w godzinach od 10.00 do 12.00. W każdym miesiącu będą realizowane naprzemiennie dwa tematy (geologiczny i botaniczny). W sumie do wyboru  jest więc 8 różnych tematów. Zajęcia skierowane są do grup szkolnych –  szkoła podstawowa (klasy I-VI). Na jeden warsztat może zapisać się klasa, licząca maksymalnie 30 osób.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja: telefonicznie (041/36 76 800) lub e-mailowo (rezerwacje@geopark-kielce.pl). Warsztaty odbywać się będą w Centrum Geoedukacji, przy ulicy Daleszyckiej 21. Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronach Geoparku Kielce: www.geopark-kielce.pl , www.centrum-geoedukacji.pl , http://geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/pl/

Lokalizacja

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji
ul. Daleszycka 21
Kielce,

Telefon

(41) 36 76 800

Organizator

Geopark
Telefon
41 36 76 800
Email
sekretariat@geopark-kielce.pl
Strona
http://geopark-kielce.pl/pl/

Udostępnij