Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

„Spotkania geo-czwartkowe” w Centrum Geoedukacji – spotkanie z Agnieszką Gałuszką

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji zaprasza kolejną geo-czwartkową prelekcję popularnonaukową. Tradycyjnie w trzeci czwartek miesiąca instytucja organizuje bowiem spotkanie z ciekawą osobą ze świata nauki, która w interesujący sposób dzieli się swoją wiedzą z zakresu szeroko pojętych nauk o Ziemi.

Już w czwartek, 17 maja o godz. 17.30 odbędzie się kolejna prelekcja popularnonaukowa, realizowana w ramach „Spotkań geo-czwartkowych”. Geo-czwartki to okazja do zapoznania się z ciekawymi i nierzadko zaskakującymi zagadnieniami naukowymi. W majowym spotkaniu „Czy nadszedł już czas na nową epokę w dziejach Ziemi?” gościć będziemy prof. Agnieszkę Gałuszkę z Zakładu Geochemii i Ochrony Środowiska UJK, która przybliży nam ciekawe zagadnienia związane z najnowszą epoką geologiczną – antropocenem. 

Wiele dowodów na Ziemi wskazuje bowiem, że poprzez ludzką działalność nastąpiło bardzo dużo zmian w osadach ziemskich. Na tyle dużo, że od 1950 r. można już mówić o nowej epoce w dziejach Ziemi. Udział w prelekcji jest więc znakomitą okazją do wysłuchania informacji nt. aktualnego stanu badań nad nową epoką. Warto podkreślić fakt, iż prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka jest członkinią Międzynarodowej Grupy ds. Antropocenu, więc informacje nad nową, epokową zmianą będą z tzw. „pierwszej ręki”.

Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

Lokalizacja

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji
ul. Daleszycka 21
Kielce,

Telefon

(41) 36 76 800

Organizator

Geopark
Telefon
41 36 76 800
Email
sekretariat@geopark-kielce.pl
Strona
http://geopark-kielce.pl/pl/

Udostępnij