Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

PRZEDWIOŚNIE 2020 – wystawa 43. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego

W konkursie uczestniczą artyści pochodzący z regionu świętokrzyskiego lub związani z nim poprzez miejsce zamieszkania lub edukacji. Na wystawie widzowie zobaczą ponad 150 prac 67 autorów. Wśród dzieł wybranych przez jury konkursu są obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki, fotografie, ceramika, instalacje, tkanina artystyczna, prace zrealizowane w technikach własnych i w technikach mieszanych.
„Poziom wystawy jak zwykle jest wysoki, bo o to dba jury. Cieszy nas obecność debiutantów, którzy zostali zauważeni przez jurorów, a nawet dostali nagrody. Z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy prace, które dotyczą obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, bo to znaczy, że artyści reagują na zastaną rzeczywistość” – podsumowała dyrektor BWA i kurator wystawy Stanisława Zacharko-Łagowska.

Do tegorocznego konkursu 87 artystów związanych z regionem zgłosiło 257 dzieł. Jury zakwalifikowało do wystawy 154 prace 67 twórców. Ze względu na sytuację epidemiologiczną komisja oceniała prace na podstawie ich fotografii.

Wstęp do trzech galerii BWA w Kielcach: dorośli – 5 zł, uczniowie szkół średnich, emeryci, renciści, żołnierze czynnej służby – 3 zł. Wstęp wolny przysługuje uczniom szkół podstawowych, opiekunom grup zwiedzających, historykom sztuki, uczniom szkół plastycznych i studentom uczelni plastycznych – po okazaniu legitymacji. Wstęp bezpłatny z Kartą Dużej Rodziny.

Termin

Początek
Czerwiec 27 @ 11:00
Koniec
Lipiec 31 @ 18:00

Cost

Płatne
Kategoria

Lokalizacja

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Telefon
(41) 36 76 447
Email
sekretariat@bwakielce.art.pl
Strona
http://www.bwakielce.art.pl

Udostępnij