Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Oferta ECN na rok szkolny 2019/2020

W związku z szerzącym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem, niektóre z wydarzeń mogły zostać odwołane. W celu potwierdzenia informacji prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia.

Czy zwykła kąpiel w wannie może prowadzić do naukowych odkryć? Co widać z Księżyca, dlaczego tak często zmienia swój wygląd i co się kryje po jego drugiej stronie? Do czego służy ślina i czy przez żołądek można trafić do serca?

Od 3 września 2019 r. wracają szkolne zajęcia w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Do skorzystania z oferty zapraszamy grupy oraz osoby zwiedzające indywidualnie.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym każdy z dni będzie podzielony tematycznie, mianowicie: Wtorek – Dzień Interdyscyplinarny – „Szkolne Kompendium” i do wyboru warsztaty z całej naszej oferty oraz zajęcia dla przedszkoli (5-6 lat), Środa – Dzień Przyrodniczo-Astronomiczny – „Mikroobserwacje Makroświata”, Czwartek – Dzień Robotyczno-Programistyczny – „Programowanie Dziecinnie Proste”, Piątek – Dzień Nauk Fizycznych – „Ryzyk Fizyk”.

W ofercie pozostały ulubione warsztaty, ale wprowadziliśmy kilka nowości, m. in. „Tam, gdzie nie sięga wzrok”, czyli zajęcia astronomiczne dotyczące Księżyca, „Heureka! – co ma pływać, nie utonie”, poświęcone prawie Archimedesa, a także „Historia banknotu”.

W familijne soboty pozostają dwa cykle zajęciowe – „Mamo, tato, a dlaczego…?” oraz „Warsztat młodego odkrywcy”. W te dni organizujemy również „Naukowe urodziny”.

Od października planujemy uruchomić popołudniowy kurs programowania.

Szczegóły oferty są dostępne pod adresem: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/oferta/osoby-indywidualne/.

Początek:

1 maja 2020

Koniec:

30 czerwca 2020
Kategoria

Lokalizacja

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
ul. Olszewskiego 6
Kielce, 25-663

Telefon

(41) 278 72 50

Organizator

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
Telefon
41 278 72 50
Email
ecn@technopark.kielce.pl
Strona
http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/strona-glowna/

Udostępnij