Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS w BWA

Fundacja Młodego Kina i Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zapraszają od 23 do 25 września 2020 roku na pokazy 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EUROSHORTS 2019 Młodzi Filmowcy. Wstęp wolny.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Młodego Kina. Festiwal powstał w 1992 roku, a międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych – siedem lat później. Jego celem jest promowanie i wspieranie młodych artystów. Do tej pory Fundacja zaprezentowała blisko 1000 filmów młodych filmowców w prawie 100 polskich miastach.
23 i 24 września widzowie w Kielcach na dwóch seansach w BWA zobaczą 20 filmów krótkometrażowych z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Grecji, Belgii, Rosji, Japonii, USA, Australii, Iraku, a nawet z Nepalu. Początek seansów o godz. 18. Tematyka filmów jest bardzo różnorodna: to portret młodej reżyserki, która stara się przebić w zdominowanej przez mężczyzn branży filmowej, obraz przedstawiający nauczyciela wiejskiej szkoły w Nepalu, który stosuje bezwzględną dyscyplinę, rowerowa wyprawa chłopaka, który traci wzrok, opowieść Iggy Popa o tym, jak wspólnie z Davidem Bowie napisał piosenkę „Lust For Life” czy japoński film o magicznych wojownikach, którzy tylko w herbaciarni mogą odzyskać człowieczeństwo.
25 września o godz. 19.30 pod hasłem „Amerykański Film Reklamowy 2018 – Sztuka i technika” rozpocznie się pokaz filmów z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA), wyróżnionych w konkursie Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Reklamowych USA (AICP). W reklamach wystąpili m.in. Serena Williams, aktor J.K. Simmons (zdobywca Oscara) czy Michelle Obama. Reklamy nawiązują do ruchu Me Too (film animowany „Survivors Story”), do niestabilnej sytuacji politycznej w różnych częściach świata (kampania New York Timesa), wzywają do wspólnego działania na rzecz młodzieży („Witamy w Global Girls Alliance”, zrealizowany dla Fundacji Obamy przez Moxie Pictures).
Program festiwalu w Kielcach znajduje się na stronie www.bwakielce.art.pl. Jeśli pogoda pozwoli, seanse odbędą się na świeżym powietrzu.
Festiwalowi towarzyszy konkurs Filmujemy Kielce! Aby wziąć w nim udział należy wybrać ulicę, nakręcić o niej dwuminutowy film, umieścić go w internecie i przesłać link organizatorom do 23 września 2020 do godz. 23.59.  Rozstrzygnięcie konkursu i projekcja wyróżnionych filmów – 25 września o godz. 18. Nagrody w konkursie – dzięki wsparciu miasta Kielce – są bardzo atrakcyjne; laureat pierwszej nagrody otrzyma 1000 zł. Szczegóły na stronie filmujemy-miasta.pl/kielce/

Termin

Początek
23 września 2020 @ 18:00
Koniec
25 września 2020 @ 21:00

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Telefon
(41) 36 76 447
Email
sekretariat@bwakielce.art.pl
Strona
http://www.bwakielce.art.pl

Udostępnij