Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Leśniczówka. Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i kurator Jan Sajdak zapraszają do Galerii Górnej, Dolnej i Małej na wystawę „Leśniczówka. Sztuka Organiczna z Dąbrowy Dolnej”.

Jan Sajdak tak pisze o wystawie: Leśniczówka w Dąbrowie Dolnej koło Bodzentyna to miejsce niezwykłe, wyjątkowy, oddolny, niezależny ośrodek kulturalny w Górach Świętokrzyskich. W pochodzącym z początku wieku drewnianym gospodarstwie, użyczonym przez Świętokrzyski Park Narodowy Stowarzyszeniu na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica”, mieszkają artyści Daria Kozłowska-Wrona i Krzysztof Wrona. Zjeżdżają się do Leśniczówki regularnie ludzie kultury z całej Polski, muzycy, malarze, rzeźbiarze, ludzie teatru, filmowcy.
Na wystawie prezentujemy artystyczne środowisko skupione wokół Leśniczówki, używając dwóch różnych, ale w znacznej mierze pokrywających się kluczy. Z jednej strony jest to Leśniczówka jako grupa ludzi, dla których było i/lub jest to miejsce ważne w ich rozwoju twórczym, tworzących bardzo zróżnicowaną sztukę. Z drugiej strony, chcemy skupić się na sztuce bliskiej naturze, czerpiącej inspirację ze szczątków dzikiej przyrody i zgłębiania etniki czy tradycji ludowej. Wspieramy nasze poszukiwania i techniki, naciskiem na intuitywność i organiczność, często spontaniczność.
Artyści uczestniczący w wystawie:

1. Daria Kozłowska-Wrona
2. Krzysztof Wrona
3. Ewa Dąbrowska
4. Mateusz Gromadzki
5. Mateusz Romaszkan
6. Jan Sajdak
7. Eliza Paś
8. Piotr Pardela

Na wystawie pokazana zostanie instalacja „wrzeciono czasu” Krzysztofa Wrony, rzeźby i rysunki Ewy Dąbrowskiej, smolne obiekty i instalacje Mateusza Gromadzkiego i Mateusza Romaszkana połączone z projekcjami video, rzeźby plecione Jana Sajdaka, poezja Darii Kozłowskiej-Wrony, poezja i rysunki Elizy Paś oraz materiały wideo Piotra Pardeli. Wiele z prac i instalacji jest wynikiem wspólnych działań i kolaboracji artystów biorących udział w wydarzeniu. Będą koncerty, warsztaty wokalne i wspólne plecenie z wikliny.

Podczas otwarcia ok. godz. 19.30 zabrzmi koncert muzyki intuitywno-eksperymnentalnej w wykonaniu Ewy Dąbrowskiej, Kasi Szyffer i Weroniki Pardeli.

Podczas otwarcia bezpłatne.
Opłaty za wstęp do trzech galerii BWA w Kielcach
(Galerii Górnej, Galerii Dolnej, Galerii Małej)

dorośli – 5 zł

uczniowie szkół średnich, emeryci, renciści, żołnierze czynnej służby – 3 zł

Wstęp wolny przysługuje uczniom szkół podstawowych, opiekunom grup zwiedzających, historykom sztuki, uczniom szkół plastycznych i studentom uczelni plastycznych – po okazaniu legitymacji
Wstęp bezpłatny z Kartą Dużej Rodziny

Termin

Początek
7 sierpnia 2020 @ 18:00
Koniec
4 września 2020 @ 18:00

Cost

Darmowy - 5PLN
Kategoria

Lokalizacja

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Telefon
(41) 36 76 447
Email
sekretariat@bwakielce.art.pl
Strona
http://www.bwakielce.art.pl

Udostępnij