Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Lato w Filharmonii

5 lipca, piątek, godz.19.00, Sala koncertowa

SZCZYPTA KLASYKI NA DOBRY POCZĄTEK

Duet fortepianowy
CARLA AVENTAGGIATO
MAURIZIO MATARRESE

Na estradzie – dwa fortepiany, a wokół nich publiczność, która będzie mogła z bliska obserwować popisy artystów. W autorskim programie pomieszczono utwory, które łączy taniec pojmowany jako środek do wyrażania nastroju. Tak jest w ekspresywnym Walcu i fascynującej egzotyką Rapsodii hiszpańskiej Maurycego Ravela, podobnie w Preludium oraz Małej suicie poety dźwięku – Klaudiusza Debussy’ego, czy we wspaniałej suicie Gabriela Faurégo dedykowanej małej dziewczynce, pieszczotliwie zwanej Dolly.

19 lipca, piątek, godz. 19.00, Dziedziniec

W STRUNACH ZACZAROWANE

GG DUO w składzie:
GABRIELA GĄSIOR śpiew
WOJCIECH GĄSIOR gitary basowe

Niecodzienne brzmienie duetu opiera się głównie na wykorzystaniu pięciu gitar basowych, które w mistrzowski sposób opanował Wojciech, oraz na wyjątkowym głosie Gabrieli. W koncercie przeplatają się elementy jazzu, soulu i rythm & bluesa z improwizacją, do której muzycy zachęcą także publiczność.
W programie same przeboje, m.in.: I wish (Stevie Wonder), Butterflys (Alicia Keys), UkoHanna (GGDuo), Moja cisza (GGDuo), Czas nas uczy pogody (Grażyna Łobaszewska).

 

26 lipca, piątek, godz. 19.00, Dziedziniec

VIVALDI NIEKONWENCJONALNIE

TRIO ALEGRIJA
Gościnie: MARTYNA CHOJNACKA akordeon, PIOTR RESTECKI gitara

Podstawowy skład tria smyczkowego został rozszerzony o akordeon oraz gitarę. W tak nietypowej konfiguracji kielecki zespół zaprezentuje program łączący muzykę epoki baroku z muzyką rozrywkową i filmową. Umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością oraz kompozytorski talent Piotra Resteckiego zakochanego w fingerstyle’u dopełnią reszty.

 

 sierpnia, piątek, godz.18.30, Sala koncertowa

ROYAL OPERA HOUSE – WIECZÓR BALETOWY
ROMEO I JULIA

Retransmisja spektaklu z Londynu

KENNETH MACMILLAN choreografia
SERGEY PROKOFIEV muzyka
NICHOLAS GEORGIADIS reżyser
PAVEL SOROKIN dyrygent

Prapremiera baletu Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa w przejmującej choreografii MacMillana odbyła się w Covent Garden w 1965. W tytułowych rolach wystąpili Margot Fontayn i Rudolf Nuriejew. Przedstawienie zostało przyjęte owacyjnie: artyści wychodzili na scenę aż 43 razy, a aplauz trwał łącznie czterdzieści minut. Od tego czasu ten tytuł nie schodzi z afisza londyńskiego Royal Ballet – doczekał się łącznie czterystu przedstawień. Romeo i Julia zawiera trzy porywające duety: pierwsze spotkanie kochanków, słynna scena balkonowa oraz tragiczny finał – desperacki taniec Romea z martwą Julią. W tle przywołano XVI-wieczną Weronę: na ruchliwym rynku wybucha pojedynek na miecze, w eleganckiej posiadłości odbywa się wspaniały bal…

Przedstawienie trwa ok. 2 godz.30 min. (w tym 2 przerwy)

 

9 sierpnia, piątek, godz.19.00, Dziedziniec

LEKKO, ZWIEWNIE

MARZANNA RUDNICKA sopran
EWA PELWECKA fortepian

O Marzannie Rudnickiej mówi się, że jest obdarzona wyjątkowym sopranem oraz emanuje niezwykłym ciepłem. Mamy zatem pewność, że kontakt ze słuchaczami nawiąże już od pierwszych fraz. Towarzyszyć jej będzie pianistka Ewa Pewlecka. Obie Panie związane są z Warszawską Operą Kameralną.
W programie: słynne arie z operetek oraz znane pieśni polskie, m.in. Walc Catton, Taki pan jak pan, Pieśń o Wilii, Śliczny chłopiec, Życzenie.

 

23 sierpnia, piątek, godz. 19.00, Dziedziniec

PIOSENKA CI NIE DA ZAPOMNIEĆ

TRIO POZYTYWNE w składzie:
ALEKSANDRA LIPIŃSKA śpiew
WOJCIECH LIPIŃSKI gitara
ANDRZEJ ZIELAK kontrabas

W najnowszym programie kieleckie Trio Pozytywne przypomina najpiękniejsze polskie piosenki – począwszy od dwudziestolecia międzywojennego, aż po czasy współczesne.
W programie znajdą się niezapomniane szlagiery autorów tworzących w radosnym czasie odzyskania niepodległości (Henryk Wars, Marian Hemar), utwory z lat sześćdziesiątych, kiedy inteligentna i subtelna piosenka stanowiła jeden z azyli wolności (Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski) oraz kultowe kompozycje mistrzowsko komentujące naszą rzeczywistość (Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta).

 

30 sierpnia, piątek, godz.19.00, Sala koncertowa

POŻEGNANIE LATA

IHOR MACELUCH (Ukraina) fletnia Pana, saksofon, frilka, akordeon
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
JUSTYNA MROCZEK-GIL słowo o muzyce

Niezmiennie, już od 8 lat, na zakończenie cyklu letnich koncertów najpiękniejsze melodie minionego sezonu oraz miłe dla ucha utwory, w których pierwsze skrzypce gra instrument greckich bogów – fletnia Pana. Naszym gościem będzie multiinstrumentalista z Ukrainy, który zaprezentuje się w roztańczonym – filmowym, klasycznym i folkowym repertuarze.

Początek:

5 lipca 2019

Koniec:

30 sierpnia 2019
Kategorie
,

Lokalizacja

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach
Ul. Żeromskiego 12
Kielce,

Organizator

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach
Telefon
41 365 54 82
Email
sekretariat@filharmonia.kielce.com.pl
Strona
http://filharmonia.kielce.com.pl/

Udostępnij