Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

„Kopciuszek” – biletowany próba generalna do spektaklu taneczno-muzycznego

Spektakl pt. Kopciuszek to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu przy pomocy różnorodnych środków wyrazu. Choreografia autorstwa Elżbiety i Grzegorza Pańtaków powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego, neoklasycznego.
Scenografię, w skład której wchodzą m.in. monumentalne schody czy prawdziwa karoca wykonana z dbałością o szczegóły, zaprojektował włoski scenograf Luigi Scoglio.
Za projekt ponad 300 kostiumów odpowiada z kolei uznana w środowisku teatralnym kostiumograf Małgorzata Słoniowska.
Libretto autorstwa Elżbiety Pańtak wzbogaca pierwowzór literacki o 17-minutową sekwencję choreograficzną z tańczącymi kogutami (jeden z nich stylizowany jest na Elvisa Presleya), kurami i kaczkami, a także próbą wyczarowania przez wróżkę karocy.
W widowisku zaprezentują się zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, chór Mała Fermata oraz duet skrzypcowy.
Bogactwo i różnorodność mieniących się barw kostiumów i scenografii, pulsujące światła, wibrujące dźwięki, a także skomplikowane partnerowania i sekwencje ruchowe nie pozostawią widzów obojętnymi, zapewniając chwilę zapomnienia oraz ucieczkę od codzienności.

Libretto: Elżbieta Pańtak
Choreografia: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Scenografia: Luigi Scoglio
Przygotowanie chóru: Ewa Robak, Magdalena Cabaj

Koszt 30 zł

Termin

Marzec 27

Godzina

18:00 - 20:00

Lokalizacja

Kielecki Teatr Tańca
Plac Moniuszki 2B
Kielce, 25-334

Telefon

(41) 36 76 712

Organizator

Kielecki Teatr Tańca
Telefon
(41) 36 76 712
Email
sekretariat@ktt.pl
Strona
http://www.ktt.pl

Udostępnij