Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

KONKURS WSPOMNIEŃ „HISTORIA Z MOJEJ PAMIĘCI”

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza do udziału w Konkursie Wspomnień. Zachęcamy wszystkich do spisania „Historii z mojej pamięci” (mojej czyli każdego z nas), licząc, że w ten sposób uda nam się ocalić od zapomnienia naszych przodków, miejsca, wydarzenia albo przedmioty w domu lub w otoczeniu, które były świadkami minionych zdarzeń… Mamy świadomość, że jeśli tego nie zrobimy teraz, odejdą w niepamięć. Chcemy zatrzymać wspomnienia, bo one stanowią cząstkę naszego dziedzictwa.

Konkurs Wspomnień skierowany jest do wszystkich. Nie obawiajcie się Państwo o swoje niedostateczne umiejętności pisarskie, bo taka myśl Wam może przyjść do głowy!

To nie jest konkurs literacki. I nie walory literackie będą w nim oceniane. Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historii oraz tradycji Kielc lub regionu świętokrzyskiego. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozwiniemy wiedzę o dziejach naszego miasta i regionu, poznamy nieznanych dotąd uczestników przeszłych wydarzeń, dowiemy się, kim byli, co robili, co było dla nich ważne. To takie małe historie składają się na historię wielką. One je tworzą, choć nie znajdziecie ich w podręcznikach czy encyklopediach. Podzielcie się swoją pamięcią z nami.

Termin

Początek
29 czerwca 2020 @ 00:00
Koniec
15 października 2020 @ 00:00

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach
Ulica Zamkowa 3
Kielce,

Organizator

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach
Telefon
41 367 68 01
Email
przewodnicy@zamkowa3.pl
Strona
https://www.zamkowa3.pl

Udostępnij