Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Konkurs „Dzieci czytają dzieciom – Audiobook” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

„Szanowni Państwo,

w trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym ryzykiem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach podejmuje działania profilaktyczne odwołując wydarzenia, spotkania, zajęcia zaplanowane do końca marca.”

 

MBP w Kielcach oraz Fundacja „Świat, którego nie znacie” wspólnie organizuje konkurs „Dzieci czytają dzieciom – Audiobook”. Celem konkursu jest: uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach, mobilizowanie dzieci do czytania, doskonalenie technik czytania oraz rozwój wyobraźni, pogłębianie ciekawości czytelniczej, promowanie pozytywnych wartości oraz wzorców zachowań, które niosą przesłanie szacunku wobec ludzi i świata, a także nabywanie umiejętności posługiwania się nowoczesną technologią.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta Kielce.
W konkursie mogą wziąć udział drużyny składające się do trzech osób (uczniów klas), Każda szkoła, a także świetlica środowiskowa lub inna placówka działająca w podobnym charakterze, która zgłosi chęć udziałów konkursie może nadesłać maksymalnie 3 prace. Konkurs polega na nagraniu wiersza, bądź dowolnie wybranego fragmentu książki w języku polskim na nośniku elektronicznym, umożliwiającym odsłuchanie nagrania. Długość całego nagrania: 5-10 minut. Podczas nagrania można wykorzystać efekty dźwiękowe oraz inne, które uatrakcyjnią pracę. W pracy można również połączyć kilka wierszy. Prace należy nadsyłać do dnia 15 marca 2020r na adres mailowy: fundcja.sknz@gmail.com, promocja@mbp.kielce.pl lub adres siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach: ul. Marii Konopnickiej 5, 25-406 Kielce z dopiskiem: „Dzieci czytają dzieciom – Audiobook”.
Finał konkursu odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach Filia nr 10 przy ul. Konopnickiej 5 w dniu 27 marca 2020 r. o godz. 11.
Za zajęcie I, II i III miejsca dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. Organizator zastrzega sobie również przyznanie nagród specjalnych (wyróżnień).
Wyniki Konkursu zostaną opublikowane dnia 23 marca 2020 r. na stronach internetowych i portalach społecznościowych organizatorów.
Szczegóły i regulamin:
http://mbp.kielce.pl/media/aktualnosci/2019/06/Regulamin_do_konkursu__Dzieci_czytają_dzieciom_AUDIOBOOK_2020.pdf
Formularz zgłoszeniowy:
https://drive.google.com/file/d/1G7UkiEV37dbMyEaUi6BknPHJPMucH5Fh/view

Termin

27 marca 2020

Godzina

11:00 - 13:00
Kategorie
, ,

Lokalizacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach – Filia nr 10
Ul. Konopnickiej 5
Kielce,

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach
Telefon
(41) 362 70 13
Email
biblioteka@mbp.kielce.pl
Strona
www.mbp.kielce.pl

Udostępnij