Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

KONCERT WALENTYNKOWY CAFE BODO

15 LUTEGO, PIĄTEK | 19.00, SALA KONCERTOWA

EMILIA CZEKAŁA jako Hanna Ordonówna
TADEUSZ SEIBERT jako Eugeniusz Bodo
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
MAREK CZEKAŁA dyrygent

Piosenki J. PETERSBURSKIEGO i H. WARSA – Tango Milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą,
Młodym być i więcej nic, Już taki jestem zimny drań, Ja się boję sama spać, Ach śpij kochanie i inne.

Przedwojenna kawiarenka przy ul. Foksal 17 w Warszawie, pomysł legendarnego Bodo, pomieści wszystkich, którzy ten szczególny dzień – święto zakochanych – pragną spędzić, słuchając niezapomnianych międzywojennych szlagierów. Gwiazdami wieczoru będzie Hanka Ordonówna, czyli Emilia Czekała, oraz Tadeusz Seibert jako Eugeniusz Bodo. Koncert poprowadzi Marek Czekała. A w programie usłyszymy takie przeboje, jak: Tango Milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Młodym być i więcej nic, Już taki jestem zimny drań, Ja się boję sama spać i wiele innych. Będzie zabawnie i wzruszająco, bowiem dwie główne postaci nie tylko śpiewają, ale również rozmawiają, przekomarzają się i dowcipkują w fascynującym sztafażu szalów boa, piór, kapeluszy i fraków.

EMILIA CZEKAŁA
Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach może świadczyć fakt, że z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka stała się najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Joanny Zagdańskiej. Odnosi także sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa, której obecnie jest dyrektorem. Konferansjerkę prowadzi nie tylko po polsku, ale także po angielsku, a od lutego 2016 roku współpracuje w tym zakresie także z Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczna, zyskując znakomite recenzje i opinie słuchaczy. Jesienią 2016 roku stworzyła swój video-blog osobisty „Ema mówi”, gdzie realizuje swoje pasje, mówiąc o muzyce. Tworzy własne projekty muzyczne, daje recitale, jest autorką projektu Cafe Bodo, w którym wciela się w Hankę Ordonównę. Występowała u boku takich artystów, jak: Mateusz Ziółko, Michał Grobelny, Krzysztof Iwaneczko, Irena Santor, Zbigniew Górny czy Jacek Wójcicki, śpiewała także w zespole Singin’ Birds.

TADEUSZ SEIBERT
Absolwent wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, aktor Teatru Variete w Krakowie, w którym pracował przy musicalu Legalna blondynka w reżyserii Janusza Józefowicza, współpracujący z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy przy okazji wielu koncertów. Jest wokalistą Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, a także występuje w trasie koncertowej pt. Kochamy polskie piosenki pod patronatem Polskiego Radia Trójki. Po raz pierwszy wystąpił, mając 5 lat, w programie telewizyjnym Od przedszkola do Opola. Laureat m.in. pierwszego miejsca na festiwalach piosenki we Włoszech, Bułgarii, na Węgrzech, Złotej Nagrody na festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy Serca bicie w Bydgoszczy, Grand Prix Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, Grand Prix Festiwalu Dobrej piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. I 70. w Wyszkowie. Laureat programów telewizyjnych tj.: Szansa na sukces, Mam talent, Śpiewaj i walcz, Must be the music. Współpracował z takimi artystami, jak: Katarzyna Nosowska, Kayah, Grubson, Ania Dąbrowska, Katarzyna Groniec, Mieczysław Szcześniak, Maryla Rodowicz oraz wielu innych. Przez kilka lat był wokalistą i frontamanem łódzkiej formacji Trabanda. Po latach poszukiwań́ zdecydował się pójść własną drogą artystyczną. W konsekwencji nagrał solową płytę, na której znajdują się jego autorskie teksty oraz muzyka zaaranżowana wspólnie z pianistą Adamem Lemańczykiem oraz Tomaszem „Harrym” Waldowskim.

MAREK CZEKAŁA
Dyrygent, kompozytor, aranżer, skrzypek; urodził się w Katowicach. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku pięciu lat. W rodzinnym mieście ukończył muzyczną szkołę podstawową i średnią. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. W roku 1995 założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znaną również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Nie tylko nią dyryguje, ale czasem także – tak jak niegdyś czynił to sam Johann Strauss – prowadzi ją, grając jednocześnie na skrzypcach. W czasie działalności koncertowej Orkiestry tworzył wiele projektów muzycznych, był dyrektorem artystycznym znakomitych festiwali, takich jak Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa czy Chojnickie Noce Operetkowe, przez wiele lat przygotowywał także aranże do utworów wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych. Posiada własną firmę – Agencję Muzyczną ProfiMuz, świadczącą szeroką gamę usług muzycznych. Jest autorem wodewilu Sanatoryjny romans, licznych opracowań orkiestrowych, m.in. utworów składających się na koncert Symfonia Rocka czy też Już nie zapomnisz mnie, czyli spotkanie z polską piosenką, opracował także muzycznie bajki Braci Grimm oraz napisał piosenkę świąteczną wykonywaną przez Ewę Lewandowską pt. Idą Święta.
Został uhonorowany m.in. odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz srebrną odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W 2016 roku został dyrektorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Termin

Luty 15

Godzina

19:00 - 21:00

Cost

PLN35 - PLN40
Kategorie
,

Lokalizacja

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach
Ul. Żeromskiego 12
Kielce,

Organizator

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach
Telefon
41 365 54 82
Email
sekretariat@filharmonia.kielce.com.pl
Strona
http://filharmonia.kielce.com.pl/

Udostępnij