Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Film and Edit THE DANCE! Warsztaty filmowania i montażu tańca.

Film and Edit THE DANCE! Warsztaty filmowania i montażu tańca wychodzą naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałej obecność tańca artystycznego w filmach i reklamie. Warsztaty sztuki operatorskiej i montażu adresowane są do twórców zajmujących się tym tematem. Celem trzydniowych warsztatów jest zapoznanie uczestników ze specyficznymi zasadami filmowania tańca oraz podniesienie ich praktycznych i technicznych umiejętności operatorskich i montażowych.
Do udziału zostanie zaproszonych dwunastu twórców – uczestników warsztatów, wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego, a także dostarczonego materiału filmowego przedstawionego do wglądu komisji kwalifikującej.
Program warsztatów opiera się na  połączeniu teorii z praktyką:
Część teoretyczna to wykłady wprowadzające z teorii filmowania i montażu, w tym m.in. język filmowy, konstrukcja filmu, oś filmu, zasady kompozycji, perspektywa, plany filmowe, ruch kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła.
W ramach analizy warsztatowej konkretnych przykładów (case study) uczestnicy przeanalizują dobre i złe wzorce kadrowania, montażu, filmowej osi akcji. Pod kierunkiem zawodowych realizatorów filmowych (reżyser, operator, montażysta i inni) zobaczą i przeanalizują w celach edukacyjnych fragmenty nagradzanych na festiwalach filmów tanecznych.
Część praktyczna to zajęcia z operatorami odbywające się na profesjonalnej scenie i salach baletowych, gdzie zespół artystów performerów pod okiem reżysera/choreografa będzie tworzył materiał ruchowy, w trakcie którego uczestnicy warsztatów będą praktycznie nagrywać ruch i taniec.
Zajęcia poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród na festiwalach międzynarodowych (m.in Sundance, BAFTA, Cannes, Gdyńskie Lwy) m.in:
Sebastien Goyon – reżyser filmowy, dyrektor kreatywny,
Paolo Rudelli – multi-artysta: operator, scenograf, reżyser światła, artysta video, choreograf, tancerz,
Michał Sosna – operator,
Katarzyna Leśniak – montażystka, producentka,
Aleksandra Machnik – producentka.
Efektem warsztatów będą wyprodukowane pod okiem ww. ekspertów etiudy filmowe, opublikowane na stronie i mediach społecznościowych Operatora oraz na portalach społecznościowych uczestników warsztatów.
Kielecki Teatr Tańca jako Operator Przestrzeni Sztuki w Kielcach pragnie wprowadzić ten rodzaj udoskonalania i rozwijania artystycznej kreacji tanecznej jako projekt cykliczny.
Udział uczestników warsztatów odbędzie się na podstawie stosownego porozumienia z Operatorem. Akredytacja przyjętej osoby będzie płatna i planowana jest opłata w wysokości: 100 zł.
Producent wykonawczy KTT,
Kurator  – Aleksandra Machnik,
Partner – M7 Production.
Termin naboru kandydatów od 15.X.2020 r. do 3.XI.2020 r.
Warsztaty organizowane w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez IMiT oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Termin

Początek
27 października 2020 @ 00:00
Koniec
29 października 2020 @ 00:00

Cost

Darmowy
Kategoria

Lokalizacja

Kielecki Teatr Tańca
Plac Moniuszki 2B
Kielce, 25-334

Telefon

(41) 36 76 712

Organizator

Kielecki Teatr Tańca
Telefon
(41) 36 76 712
Email
sekretariat@ktt.pl
Strona
http://www.ktt.pl

Udostępnij