Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Alleluja czyli Happy Day – III

Alleluja czyli Happy Day – III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej odbędzie się w Kielcach. Pierwszy z tego cyklu Koncert zakończył diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. W tym roku wydarzenie zaplanowane jest w nowej, dwudniowej formule. 28 lipca w Kieleckim Centrum Kultury, które jest współorganizatorem wydarzenia, przeprowadzone zostaną przesłuchania uczestników konkursu muzycznego o „Kryształową Barkę”. Obejrzeć je może każdy, bez zaproszeń. Dzień później odbędzie się koncert z udziałem gwiazd w Amfiteatrze na Kadzielni. Do części konkursowej napłynęło niemal 150 zgłoszeń z całej Polski. 30 artystów, którzy w konkursie o „Kryształową barkę” wystąpią w dwóch kategoriach: na najlepsze wykonanie piosenki religijnej oraz na utwór własny o tematyce chrześcijańskiej, zabrzmią 29 lipca na kieleckiej Kadzielni wspólnie z gwiazdami muzyki chrześcijańskiej, m.in.: MESAJAH, TGD, TAU, Exodus15, Anastasis.
Organizatorami Festiwalu są wojewoda świętokrzyski, prezydent Kielc oraz Duszpasterstwo Ogólne Diecezji Kieleckiej. Partnerem imprezy jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w terminie Festiwalu organizuje w Kielcach obóz dla 1000 swoich stypendystów.
100% ks. Dariusz Kowalczyk przewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Dystrybucja bezpłatnych zaproszeń na Festiwal Alleluja czyli Happy Day prowadzona będzie przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Kurię Diecezjalną oraz konkursy w mediach.
Szczegółowe informacje na temat Festiwalu oraz jego poprzednich edycji są udostępnianie na stronie internetowej www.allelujaczylihappyday.pl
W planach na kolejne lata jest dalsze rozszerzanie formuły festiwalu, tak aby uczestniczyli w nim artyści z zagranicy, Europy czy Stanów Zjednoczonych.

Początek:

Lipiec 28

Koniec:

Lipiec 29
Kategoria

Lokalizacja

Amfiteatr Kadzielnia
Aleja Legionów 1
Kielce,

Udostępnij