Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Minione Wydarzenia

Maj 2019

XXII pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Fundacja Światło-Życie serdecznie zaprasza do udziału w XXII pielgrzymce rodzin Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Dowiedz się więcej »
18V
Darmowy

Europejska Noc Muzeów 2019

W sobotnią noc 18 maja zapraszamy do oddziałów MNKi (oprócz Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich - zamknięty z powodu remontu). Dla zwiedzających dostępne będą zarówno ekspozycje stałe, jak i czasowe. Ostatnie wejście do Muzeum godzinę przed zamknięciem.Wstęp wolny.

Dowiedz się więcej »
18V
Muzeum Narodowe Plac Zamkowy 1
Kielce,

III Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej odbędzie się konkurs, którego uczestnikami będą wokaliści amatorzy i zespoły wokalne reprezentujące szkoły, domy kultury, kluby, studia piosenki, placówki wychowania pozaszkolnego oraz uczestnicy niezrzeszeni, z terenu całej Polski. Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 18.05.2019 r. od godz. 8:00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach, Plac Moniuszki 2B. Ogłoszenie wyników, ceremonia wręczenia nagród oraz koncert laureatów odbędzie się tego samego dnia ok. godz. 21:00. Kolejność prezentacji uczestników zakwalifikowanych do udziału oraz program festiwalu zostanie opublikowany najpóźniej w dniu 08.05.2019 r. na stronie http://www.mdkkielce.pl Karta zgłoszenia Regulamin Organizatorami są: • Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach ul. Kozia 10a, • Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej, • Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie, • Kieleckie Centrum Kultury Kielce, Plac Moniuszki 2b.

Dowiedz się więcej »
18V
Kieleckie Centrum Kultury plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

Rodzinna Majówka Rowerowa

18 maja będzie miała miejsce XIV Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem księdza biskupa Mariana Florczyka z diecezji kieleckiej. Trasa jak co roku będzie prowadzić z Kielc przez Kaczyn do Borkowa.

Dowiedz się więcej »
18V
Plac Jana Pawła II plac Jana Pawła II
Kielce, Świętokrzyskie Polska
Darmowy

Noc Muzeów 2019 w ECN

Wybierz się w podróż do świata energii, w którym zobaczysz wyładowania atmosferyczne, stoczysz wyścigi z prądem, uruchomisz ważący ponad 750 kg kołowrót (i to tylko siłą własnych mięśni!), a włosy staną Ci dęba… Energetyczne Centrum Nauki to najbardziej energetyczne miejsce w Kielcach, dedykowane wszystkim chętnym zgłębienia nauki. Na ekspozycji znajduje się 28 interaktywnych urządzeń do samodzielnego eksperymentowania, które wpisane są w ścieżkę tematyczną podzieloną na trzy strefy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek”.

Dowiedz się więcej »
18V
Energetyczne Centrum Nauki Ul. Olszewskiego 6
Kielce,
Darmowy

Dzień Psiarza

19 maja (niedziela) w godzinach 10:00-14.00 zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zwierzaków do Pałacyku Zielińskich w Kielcach na event edukacyjny "Dzień Psiarza".

Dowiedz się więcej »
19V
Dom Środowisk Twórczych Ul. Zamkowa 5
Kielce,
PLN5 - PLN15

MUZYCZNE RODEO

Zespół WHEELS OF STEEL BAND, Koncert dla dzieci od lat 4 .

Dowiedz się więcej »
19V
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Ul. Żeromskiego 12
Kielce,
PLN30

MOC PRZEZNACZENIA

Leonora zakochuje się w Don Alvaro, ale jej ojciec nie godzi się na małżeństwo. Śmiertelny wypadek wywołuje dramat obsesji, zemsty i tragedii. Opera w 4 aktach.

Dowiedz się więcej »
22V
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Ul. Żeromskiego 12
Kielce,
PLN15 - PLN20

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. M. MOSZKOWSKIEGO

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maurycego Moszkowskiego Per aspera ad astra po raz pierwszy odbył się w 2005 z inicjatywy dyrektora Szkoły Muzycznej – Artura Jaronia. Organizowany jest co dwa lata przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach (obecnie Zespół Państwowych Szkół Muzycznych) oraz Filharmonię Świętokrzyską. Jego głównym celem jest promowanie utalentowanych młodych wykonawców. Laureaci wyłonieni w Konkursie przez jury wystąpią w Filharmonii Świętokrzyskiej z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej.

Dowiedz się więcej »
23V
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Ul. Żeromskiego 12
Kielce,
Darmowy

SZARY POEMAT

Teatr Po Trzecim Dzwonku i Kieleckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl SZARY POEMAT na podstawie wiersza Jonasza Kofty pod tym samym tytułem. Tekst Szarego Poematu uznawany jest za „jeden z najważniejszych wierszy na temat naszej Ojczyzny jaki powstał w ubiegłym wieku.”

Dowiedz się więcej »
25V
Kieleckie Centrum Kultury plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce
+ Export Events