Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Minione Wydarzenia

Styczeń 2018

Spotkanie Klubu „Nad Silnicą” Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum Historii Kielc

Muzeum Historii Kielc zaprasza w sobotę, 13 stycznia o godzinie 10.00 na spotkanie Klubu „Nad Silnicą” Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie wykład prof. zw. dr. hab. Wiesława Cabana „Drogi do niepodległości Polski w 1918 r.”.

Dowiedz się więcej »
13I
Muzeum Historii Kielc Ulica Św. Leonarda 4
Kielce,
PLN8

Sobotnie warsztaty familijne: W karnawale…!

Zapusty to czas zimowych balów, pochodów i zabaw trwający od Trzech Króli do Środy Popielcowej. Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak w Polsce obchodzono karnawał, w co się ubierano oraz co tańczono. Uczestnicy obejrzą rysunki Franciszka Kostrzewskiego Z Karnawału
i Józefa Szermentowskiego Kankan. Na warsztatach plastycznych wykonają element karnawałowego przebrania, a na końcu zatańczą w rytmie walca i kankana.

Dowiedz się więcej »
13I
Muzeum Narodowe Plac Zamkowy 1
Kielce,
Darmowy

Warsztaty „Torby Bumerangi” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza w sobotę, 13 stycznia w godz. 11.00-13.00 na warsztaty "Torby Bumerangi". Będą to pierwsze warsztaty dla dorosłych z nowego cyklu "Bumerang bags" realizowanego przez pracownię Własnoręczni Zaangażowani, a nawiązującego do światowej akcji pod tą samą nazwą.  Jak radzić sobie z nadmiarem plastikowych reklamówek? Łączyć społeczne zasoby! Światowa akcja Bumerang Bags pomaga zaangażować się w ochronę środowiska poprzez wspólne szycie toreb z odpadowych tkanin, niepotrzebnych obrusów, zasłon, poszewek, które następnie trafią do wskazanych przez uczestników akcji sklepów. Zamiast do foliowej reklamówki można zapakować zakupy do uszytej na warsztatach siatki. Torba staje się bumerangiem gdy wraca do sklepu, tak by mogli skorzystać z niej inni. Uczestnicy warsztatów na zajęcia mogą przynieść ze sobą swoje zbędne tkaniny, koordynatorki zajeć – Olga Grabiwoda i Hanna Zarzycka-Konieczkiewicz, pomogą uszyć z nich jak najwięcej toreb bumerangów. Im więcej tak uszytych siatek tym mniej plastikowych reklamówek. Podczas kolejnych odsłon akcji będą rozważane pomysły co można zrobić, by wokół nas było mniej zbędnego plastiku. Więcej na temat akcji: www.boomerangbags.org Na najbliższe warsztaty 13 stycznia obowiązują zapisy telefoniczne - tel. (41) 367 68 01 (w godz. 8.00-16.00). Ilość miejsc: 15.

Dowiedz się więcej »
13I
Instytut Dizajnu ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Mecz – piłka ręczna

PGNiG Superliga: Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna

Dowiedz się więcej »
13I
Hala sportowa MOSiR ul. Krakowska 72
Kielce,
PLN60 - PLN80

Stanisława Celińska Świątecznie…

Koncert "Celińska Świątecznie..." zawiera wybrane kolędy i pastorałki zaśpiewane niezwykle ciepło przez niepowtarzalną Stanisławę Celińską, a całość w zaskakujący sposób zaaranżował Maciej Muraszko. Twórcom bardzo zależało na tym, by słuchając tego koncertu każdy – sam lub wspólnie z całą rodziną, w świątecznej atmosferze, mógł zaśpiewać lub zanucić wraz z Panią Stanisławą te niepowtarzalne utwory.

Dowiedz się więcej »
13I
Kieleckie Centrum Kultury plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

XXI Dzień Judaizmu

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza do udziału w obchodach XXI Dzień Judaizmu, które w tym roku odbędą się pod hasłem "Pokój! Pokój dalekim i bliskim!". W programie wykład o historii i filozofii chasydyzmu, spotkanie z profesorem Janem Grosfeldem oraz niezwykły monodram Jerzego Łazewskiego. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim obchodzony jest co roku 17 stycznia. Stanowi okazję do budowania braterskich relacji oraz lepszego poznania tradycji judaizmu. W tym roku Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w trzech wydarzeniach: 14 stycznia, godz. 15.00 - wykład Symchy Kellera zatytułowany "Historia i filozofia chasydyzmu". Jest to kolejne spotkanie w ramach studium "ABC judaizmu dla chrześcijan". Więcej informacji o studium oraz warunki uczestnictwa: www.jankarski.org.pl/abc. 15 stycznia, godz. 18.00 - spotkanie z profesorem Janem Grosfeldem zatytułowane "Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?". Profesor Grosfeld, zajmując się żydowskimi wpływami na kształt cywilizacji europejskiej, wskazuje na ścisły związek chrześcijaństwa z tradycją judaistyczną oraz potrzebę dialogu, zadając pytania prowokujące do dyskusji. Wstęp wolny. 16 stycznia, godz. 18.00 - monodram Jerzego Łazewskiego "Siedem nieb patriarchy Henocha". Bilety na spektakl w cenie 20 zł dostępne są w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dowiedz się więcej »
14I
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego Ulica Planty 7
Kielce,

Niedziela w Muzeum: Fajanse z Pacykowa

W niedzielę, 14 stycznia o godzinie 12 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się kolejny wykład z cyklu Niedziela w Muzeum. Tym razem będzie on poświęcony coraz bardziej cenionej przez antykwariuszy i kolekcjonerów ceramice z Pacykowa.

Dowiedz się więcej »
14I
Muzeum Narodowe Plac Zamkowy 1
Kielce,

IX Noworoczna Wokalna Bitwa Morska w Pałacyku Zielińskiego

Dom Środowisk Twórczych Pałacyk Tomasza Zielińskiego zaprasza w niedzielę, 14 stycznia o godz. 17.00 na "IX Noworoczną Wokalną Bitwę Morską, czyli Bryg CZTERY REFY walczy z fregatą KLANG”.  Wstęp 15 zł do 7.01, potem 20 zł. Otwarte ambrazury, haki abordażowe wbite we wrogie burty, pałasze w dłoniach, dym prochowy. To będzie bitwa!

Dowiedz się więcej »
14I
Dom Środowisk Twórczych Ul. Zamkowa 5
Kielce,
Darmowy

Rodzinne warsztaty „Opowieści lasu – maski karnawałowe, z szacunku do natury” w Ambasadzie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza w poniedziałek, 15 stycznia w godz. 17.00-19.30 do Ambasady Dizajnu na rodzinne warsztaty "Opowieści lasu - maski karnawałowe, z szacunku do natury". Zajęcia  przeznaczone są dla dzieci z rodzicami. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie zaprojektują i stworzą własne, unikalne maski karnawałowe z tkanin. Dla mniejszych dzieci przygotowane zostały gotowe szablony zwierzątek leśnych. Warsztaty poprowadzą Monika Marzec i Agata Słońska. Na warsztaty trzeba się zapisać telefonicznie - tel. (41) 367 68 01 (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Ilość miejsc: 6 dzieci + 6 dorosłych.

Dowiedz się więcej »
15I
Ambasada Dizajnu ul. Wesoła 38
Kielce,

NIEŚCISZALNI

Grupa muzyków planuje wyrafinowaną wendetę na mieście, które swoimi niewyszukanymi dźwiękami rani ich uszy i poczucie dobrego smaku. Są geniuszami, którzy z przedmiotów codziennego (i mniej codziennego) użytku wydobywają harmonię i tworzą z niej genialne kompozycje. Nie brakuje im inteligencji i błyskotliwych pomysłów. Ich zemsta mogłaby zaszokować świat, gdyby na ich drodze nie stanął policjant o znamiennym imieniu Amadeusz, który nie ma słuchu…
Nieściszalni (inny tytuł: Brzmienie hałasu) to muzyczny majstersztyk, a doskonałe poczucie humoru twórców obrazu wywołuje u publiczności prawdziwe gejzery śmiechu – aż do bólu brzucha.

Dowiedz się więcej »
17I
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Ul. Żeromskiego 12
Kielce,
+ Export Events