Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Minione Wydarzenia

Wrzesień 2020
20PLN

Kabaret i Wyrwigrosz czyli Łukasz Rybarski YES 🙂 w programie „Z czego śmieją się politycy”

Zapraszamy na spotkanie z artystą Kabaretu pod Wyrwigroszem Łukaszem Rybarskim. Łukasz w okresie lockdownu zaczął tworzyć felietony YES :), które powstają jako reakcja na absurdy, którymi rząd nas zaskakuje prawie codziennie. Zapowiada się zatem niezła zabawa... Zapraszamy.  

Dowiedz się więcej »
13IX
Dom Środowisk Twórczych – Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach ul. Zamkowa 5
Kielce, 25-009
Darmowy

Klub Kobiety i Pieniądze – Nowa Propozycja DK Zameczek

Nowa propozycja Domu Kultury Zameczek - Dołącz do nas i powiedz Tak swojej edukacji finansowej.

Dowiedz się więcej »
14IX
Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach Ul. Słowackiego 23
Kielce, 25-365
PLN25

Sentymentalny fajf czyli koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. SKŁAD ZESPOŁU: Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon Lena Nowak - klarnet, śpiew Kazimierz Nitkiewicz - trąbka Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew Jakub Fedak - wibrafon Łukasz Owczynnikow - kontrabas Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara Miejsce: Dom Środowisk Twórczych Pałacyk Zielińskiego - scena letnia w ogrodzie Wstęp 20 zł, w dniu koncertu 25 zł  

Dowiedz się więcej »
16IX
Dom Środowisk Twórczych – Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach ul. Zamkowa 5
Kielce, 25-009
Darmowy

Jakub Juszyński – Czechy wystawa fotografii

Dom Kultury Zameczek zaprasza na podróże z Zameczkiem czyli Wystawę zdjęć Jakuba Juszyńskiego z podróży do Czech. 18 Września godzina 18:00 w Galerii Art-Styl

Dowiedz się więcej »
18IX
Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach Ul. Słowackiego 23
Kielce, 25-365
65PLN

„Pożegnanie Króla: Verdi” – spektakl społeczno-artystyczny

Inaugurujemy pilotażowy program pod nazwą PRZESTRZENIE SZTUKI, którego Operatorem w naszym województwie jest Kielecki Teatr Tańca – Miejska Instytucja Artystyczna. PRZESTRZENIE SZTUKI to ogólnopolski program wdrożony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Miasto Kielce i nasz region (obok Lublina, Łodzi i Katowic) stały się jednym z ośrodków, w którym realizować będzie ten pilotażowy projekt z wiodącą rolą tańca. Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, Kielecki Teatr Tańca stara się w jak najszerszym stopniu aktywizować mieszkańców Kielc i regionu oraz niezależne środowiska artystyczne mające na co dzień utrudniony dostęp do infrastruktury artystycznej. Pragniemy także rozwijać współpracę pomiędzy instytucjami artystycznymi i instytucjami kultury naszego miasta i regionu, poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw dających synergię powstałą z syntezy różnych dziedzin sztuki. Pozostajemy otwarci na wymianę z artystami z całej Polski i zagranicy, którzy będą mogli we współpracy z nami integrować i rozwijać artystycznie nasze środowisko oraz rozwijać własne projekty w oparciu o nasz potencjał, tworząc kreatywną przestrzeń wymiany. Jednym z czterech, dużych projektów PRZESTRZENI SZTUKI realizowanych w ramach edycji 2020 jest spektakl społeczno-artystyczny pt. "Pożegnanie Króla: Verdi". Premiera sceniczna tego spektaklu odbędzie się 18 września 2020 (piątek) o godz. 18.00 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca Kielce, pl. Moniuszki 2 B. Biletowana próba generalna odbędzie się 17 września 2020 r. (czwartek), o godz. 18:00, na Dużej Scenie KTT, pl. Moniuszki 2 B. Spektakl 1-aktowy, czas trwania ok. 70 min. OPIS PROJEKTU "Pożegnanie Króla: Verdi" Szekspirowski „Król Lear” i muzyka Giuseppe Verdiego, stały się źródłem inspiracji dla reżysera Michała Znanieckiego, autora spektaklu „Pożegnanie Króla: Verdi”. Kielecka publiczność będzie miała wyjątkową okazję, by zobaczyć widowisko nietypowe, w którym na jednej scenie łączą się i przenikają różne światy. Nie tylko światy artystyczne, ale i społeczne. W opowieść o Królu Learze (w tej roli legendarny śpiewak Jerzy Artysz) wprowadzą widzów  tancerze…

Dowiedz się więcej »
18IX
Teatr TeTaTeT – Kieleckie Centrum Kultury plac Moniuszki 2B
Kielce, 25-334
Darmowy

Nowość w ofercie DK Zameczek – SUM

Już 19 września o godzinie 11:00 bezpłatne zajęcia pokazowe w Domu Kultury Zameczek - Zapisz się już teraz !

Dowiedz się więcej »
19IX
Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach Ul. Słowackiego 23
Kielce, 25-365
Darmowy

Oprowadzanie + warsztaty dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy rodziców z dziećmi na warsztaty oraz oprowadzanie po wystawie ”Elementarz Polskiej Kultury”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 19.09 o godz. 11.00. Oprócz wspólnego zwiedzania najnowszej ekspozycji w Galerii Głównej na uczestników czekać będzie również zadanie, oparte na działaniach kolażowych. W trakcie warsztatów będziemy projektować plakaty z wykorzystaniem gotowych papierowych elementów miksując style i konwencje, a inspiracją do ich powstania będą ilustracje znajdujące się na ekspozycji. — Zapisy: w dn. 15.09.20 tel. nr tel. 41 367 68 01 sekretariat Wzgórza Zamkowego czynne poniedziałek – piątek: 8.00-16.00 Ilość miejsc: 15 par (dziecko + opiekun) Zajęcia bezpłatne. Pamiętajcie o maseczkach ochronnych!

Dowiedz się więcej »
19IX
Instytut Dizajnu w Kielcach ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce
Darmowy

Warsztaty śpiewu alikwotowego „W stronę polifonii”

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Wrona. Wstęp wolny, ale zajęcia skierowane są do osób, które mają już pewne doświadczenie w pracy z głosem. Warsztatom towarzyszyć będzie projekcja wizualizacji Mateusza Gromadzkiego.

Dowiedz się więcej »
20IX
Biuro Wystaw Artystycznych – fillia w Busku-Zdroju al. Mickiewicza 7
Busko-Zdrój, Świętokrzyskie 28-100
15PLN

OLD METROPOLITAN BAND – koncert jazzu tradycyjnego.

Old Metropolitan Band to niekonwencjonalny zespół jazzowy, który powstał w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70 zespół wygrywał większość konkursów jazzowych. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Niekonwencjonalny jest też jej repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, jak Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez nią wersję Forelle F. Szuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy. Wstęp 10 zł do 17.09, potem 15 zł.

Dowiedz się więcej »
20IX
Dom Środowisk Twórczych – Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach ul. Zamkowa 5
Kielce, 25-009
Darmowy

Finisaż wystawy LEŚNICZÓWKA. SZTUKA ORGANICZNA Z DĄBROWY DOLNEJ

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na uroczyste zakończenie wystawy „Leśniczówka. Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”. Finisaż rozpocznie się o godz. 17 od oprowadzania kuratorskiego po wystawie. Około godz. 18 z koncertem wystąpi Wielokulturowy Zespół Ludowy „Wioha” w składzie: Dorota Cuprjak (śpiew), Krzysztof Wrona (śpiew, akordeon, bęben), Asteniusz Cuprjak (gitara, akordeon, wokal) – założyciel zespołu Jaźna i członek zespołu Nowica 9, Sławomir Forysiak (bębny) – muzyk zespołu Nowica 9, Grzegorz Pardela (bęben, talerze). Na finisaż BWA przygotowało katalog wystawy.

Dowiedz się więcej »
20IX
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011
+ Export Events