Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Lipiec 2020
Darmowy - PLN20

Wakacje z energią

Potraktuj naukę z przymrużeniem oka, daj się zahipnotyzować i sprawdź, co kryje się pod mikroskopem. Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na pełne energii wakacyjne spotkania z nauką. Od 1 lipca do 29 sierpnia odwiedzający ECN będą mogli wziąć udział w warsztatach oraz zwiedzaniu wystawy „Energia”. Uczestnicy zajęć poznają zjawisko załamania promieni świetlnych, dowiedzą się na czym polegają iluzje optyczne, a także wykonają szereg eksperymentów związanych z tym zjawiskiem. Młodzi odkrywcy zajrzą także pod mikroskop, zamienią się w prawdziwych biologów, samodzielnie wykonają preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez sprawdzą, co kryje w sobie cebula. Eksperymentując na wystawie, zwiedzający odkryją świat energii. Dowiedzą się jak powstaje paliwo, zatankują malucha, poznają jak działają elektrownie wiatrowe czy też sprawdzą ile energii zużywa tradycyjna żarówka, a ile lampa LED. Uwaga: Oferta obowiązuje od wtorku do soboty (dni otwarcia Energetycznego Centrum Nauki)!

Dowiedz się więcej »
01VII
Właśnie trwa
Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego ul. Olszewskiego 6
Kielce, 25-663
Darmowy

Stroje historyczne w miniaturze

Co to jest żabot? Jak wyglądają turniury? Jak wygląda kaptur typu gremlin? Historii mody na przestrzeni tysiąca lat jest poświęcona najnowsza wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy. W Muzeum Zabawek i Zabawy od 07.07.2020 do 28.02.2021 będzie można zobaczyć 48 miniaturowych strojów inspirowanych dawnymi ubraniami. Stroje historyczne w miniaturze wykonała Wioletta Bara, wyjątkowa specjalistka od krawiectwa, która z pasji do szycia wykonała repliki dawnych ubiorów w małej formie. Miniatury są wysokości ok. 50 cm. Do dziś kilka z nich doczekało się także dużych realizacji w normalnych rozmiarach. Są to średniowieczne stroje m.in. dla bractwa rycerskiego, ale i renesansowe suknie oraz stylizacja ze schyłku XIX wieku z przeznaczeniem do artystycznych sesji fotograficznych. Odwiedzający wystawę będą mogli podziwiać kunszt szycia oraz dowiedzą się, że żabot to ozdoba mocowana pod szyją z udrapowanego materiału, natomiast turniura to element sukni podkreślający tył bioder, a kaptur typu gremlin posiada charakterystyczny ogon. Dla Wioletty Bary – autorki strojów prezentowanych na wystawie ulubioną formą są kryzy czyli okrągły plisowany kołnierz. Historia ubioru w miniaturze przybliży dużo więcej ciekawostek oraz zaprezentuje jak dawniej zadawano szyku. Te modne kiedyś stylizacje doskonale widoczne są w strojach prezentowanych na wystawie w Muzeum, która ukazuje modę od średniowiecza, aż do początku XX wieku. „…od początku XIV wieku, gdy ukształtował się ubiór krótki i dopasowany, z wyraźnie wyodrębnioną częścią górną i dolną w stroju męskim, bardzo już wówczas odmiennym od kobiecego, coraz bardziej zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb poszczególnych klas społecznych…”. Tak o jednym z kluczowych etapów rozwoju ubioru w świecie zachodnim pisze Francois Boucher w monumentalnym dziele pt.: Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku (Warszawa 2003). Nawet dla osób, które nie śledzą trendów na co dzień Stroje historyczne w miniaturze w ciekawy sposób zilustrują charakterystykę przejść pomiędzy epokami. Wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy będzie dostępna od…

Dowiedz się więcej »
02VII
Właśnie trwa
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach Plac Wolności 2
Kielce,
Darmowy

MALI ODKRYWCY – WIELKIE MOŻLIWOŚCI 2020 – edycja pandemiczna

ZDALNE warsztaty fotograficzne dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Warsztaty Mali Odkrywcy – Wielkie Możliwości odbędą się w tym roku w innej formie. Uczestnicy będą otrzymywali od codziennie zadania fotograficzne do wykonania. Każdy dzień będzie poświęcony odrębnemu problemowi lub tematowi. Wśród nich będą zadania polegające na robieniu zdjęć w przestrzeni naszego miasta oraz w instytucjach, z którymi od lat współpracuje BWA. Na koniec dnia pracy poprosimy każdego z uczestników o przesłanie mailem dziesięciu najlepszych zdjęć. Prowadzący warsztaty obejrzą dokładnie nadesłane fotografie i omówią je w sposób zdalny z uczestnikami. Jak co roku projekt MALI ODKRYWCY – WIELKIE MOŻLIWOŚCI zakończy wystawa prac uczestników w Galerii Małej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, której towarzyszyć będzie katalog. Prowadzący: Antoni Myśliwiec - artysta fotografik (Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski) Magdalena Leśniak - doktor sztuki (specjalista ds. artystycznych i edukacji w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach).   Cztery tygodniowe turnusy: I turnus – 06.07 - 10.07 II turnus –13.07 - 17.07 III turnus – 10.08 - 14.08 IV turnus – 17.08 - 21.08   Liczba miejsc  ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisywać można się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 41 36 76 447 wew. 25 od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 15.30.

Dowiedz się więcej »
06VII
Właśnie trwa
PLN15

ABC Sztuki

Koszt: 15 zł za osobę

Dowiedz się więcej »
07VII
Właśnie trwa
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach Plac Wolności 2
Kielce,
Darmowy
Instytut Dizajnu w Kielcach ID Kielce

Kielecka mozaika

Przed nami kolejne warsztaty z cyklu #DizajnNaWynos, które startują 07.07. o godz. 13:00. Będziemy budować Kielecką Mozaikę z czerwonej gliny! Każdy uczestnik dostanie kawałek materiału, z którego stworzy własne wyobrażenie postaci z legend świętokrzyskich – czarownic, zbójów, dzików i jeleni, czy płaskorzeźby obrazujące walory regionu, zielone lasy oraz charakterystyczne miejsca. Gotowe kawałki trafią do Instytutu Dizajnu (termin oddania do 20 lipca). Po wysuszeniu prac i wypale w piecu ceramicznym, nastąpi połączenie małych rzeźb tak, by stworzyły kolorową mozaikę, którą zaprezentujemy w przestrzeni publicznej. Dodatkowo przygotowany przez pracowników Instytutu film instruktażowy pomoże w prosty i bezpieczny sposób wykonać mozaikę w domu. — Jak wziąć udział z zajęciach? Zestawy (30 szt.) można odebrać na recepcji ID w dn. 07-14.07.2020 w godz. 13:00-17:00. Każda osoba, która chciałaby dostać własny komplet będzie proszona o pozostawienie podpisu na liście uczestników warsztatów (oznacza to, że jedna osoba dorosła może odebrać jeden zestaw!). Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Pamiętajcie o środkach ochrony! W Instytucie Dizajnu obowiązuje noszenie maseczki ochronnej oraz rękawiczek.

Dowiedz się więcej »
07VII
Właśnie trwa
Instytut Dizajnu w Kielcach ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce
Płatne

Wakacyjna Akademia Przyrody

Wakacyjna Akademia Przyrody to kolejna edycja wakacyjnych warsztatów edukacyjnych z Geoparkiem Kielce. Tym razem zapraszamy wszystkich do Ogrodu Botanicznego w Kielcach w ramach nowo podjętej akcji Kielce Naturalnie (www.kielcenaturalnie.pl). Podczas tegorocznej WAP odbędzie się 7 warsztatów-spacerów o różnej tematyce przyrodniczej.Cykl warsztatów/spacerów edukacyjnych odbywających się w prawie każdy wakacyjny piątek w godzinach 11.00-13.00 Cena biletu indywidualnego, zgodnie z cennikiem wstępu do Ogrodu wakacyjna akademia przyrody 2 wakacyjna akademia przyrody 2-obrazy

Dowiedz się więcej »
10VII
Właśnie trwa
Geopark Kielce – Ogród Botaniczny w Kielcach ul. Jagiellońska 78
Kielce,
Darmowy
Instytut Dizajnu w Kielcach ID Kielce

Tytan Krzem Powietrze

Głównym medium projektu są tkaniny, dodatkowo wzmocnione substancjami zwiększającymi wydajność procesów. Zaprojektowane w ten sposób przedmioty zwracają uwagę na to, jak ważna jest jakość powietrza, oraz w jaki sposób wpływają na nią materiały, którymi się otaczamy. W zależności od przestrzeni i pożądanej skali działania mogą występować w różnych wielkościach. Wystawa potrwa w dn. 10.07 -30.08.20. Można ją zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 12:30-18:00. Pamiętajcie o środkach ochrony! W Instytucie Dizajnu oraz Ambasadzie Dizajnu obowiązuje noszenie maseczki ochronnej oraz rękawiczek. — Paulina Kwiatkowska jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała także na Akademie Beeldene Kunsten w Maastricht. Zajmuje się projektowaniem produktów, interesuje się społecznymi uwarunkowaniami designu. Odbyła staż w studio Joine Office for Design w Eindhoven, z którym współpracuje do dzisiaj. Od 2015 roku pracuje dla Tomasza Augustyniaka. Jest założycielką pracowni projektowej Paulina Kwiatkowska Studio. Jej projekty były wyróżnione w konkursach, m. in. Graduation Projects, Young Design, Coming out!, Make me!, programie stypendialnym Yes, Global Grad Show, Green Product Award oraz prezentowane w ramach Warsaw Home, Arena Design, Dutch Design Week, Budapest Design Week, Vienna Design Week i Dubai Design Week.

Dowiedz się więcej »
10VII
Właśnie trwa
Ambasada Dizajnu w Kielcach ul. Wesoła 38
Kielce,
Darmowy

OTWIERAMY SIĘ NA SOBOTY

Szanowni Czytelnicy, od 11 lipca nasze placówki (za wyjątkiem Filii nr 6) będą czynne także w soboty od godz. 9.00 do 14.00. Obowiązuje przerwa techniczna o godz. 11.30-11.45. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej »
11VII
Właśnie trwa
Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ul. M. Konopnickiej 5
Kielce, 25-406
Darmowy

Koncert Zespołu Wokalnego „Krzykaśki” z Wrocławia – 47 MHFKMS

Przed nami kolejny koncert w ramach 47. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Spotkamy się online, aby wspólnie posłuchać występu Zespołu Wokalnego "Krzykaśki" oraz "Krzykaśki Junior" z Wrocławia. Dziewczyny od lat pojawiają się na naszym Festiwalu i już niejednokrotnie powróciły z Brązowymi, Srebrnymi lub Złotymi Jodłami!  

Dowiedz się więcej »
14VII
Bezpłatne

Z aparatem przez Kielce – Letnie wasztaty fotograficzne

Dom Kultury Zameczek zaprasza na letnie warsztaty fotograficzne pt. "Z aparatem przez Kielce" z artystą fotografikiem Marcinem Boruniem pod kierunkiem Marcina Michalskiego instruktora DK Zameczek.

Dowiedz się więcej »
15VII
Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach Ul. Słowackiego 23
Kielce, 25-365
+ Export Events