Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Marzec 2019

Węgierska sztuka na Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w BWA

Na wystawy twórców węgierskich oraz warsztaty inspirowane op-artem zaprasza w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.
W piątek 22.03. o godz. 19:00 odbędzie się finisaż wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat – „Srebrny Czworokąt 2018″, na której BWA w Galerii Górnej prezentowało 100 prac 70 twórców z pięciu krajów.
Następnego dnia – w sobotę 23.03. o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy dziewięciu młodych twórców: Róberta Batykó, Ákosa Bánki, Róberta Sütő, Renátó Csabai, Borbály Szanyi, Kingi Horváth, Pétera Lenkey Tóth, Róberta Lukácsa, Gábora Miklósa. Artyści wybrani do tej zbiorowej wystawy są silnie związani z Miszkolcem, a każdy z nich w ciągu ostatniej dekady otrzymał Nagrodę Miklósa Mazsaroffa w Miszkolcu.
Natomiast dział edukacji BWA od początku marca zaprasza na bezpłatne warsztaty malowania jajek Węgierskie Inspiracje / Victor Vasarely / Op-Art. Z powstałych prac powstanie instalacja artystyczna.

Dowiedz się więcej »
22III
Właśnie trwa
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011

Wszystkie myszy lubią ser

Z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na aktorskie czytanie sztuki „Wszystkie myszy lubią ser”, które odbędzie się 23.03.2019 r. o godz. 15:00. Sztuka znanego, także w Polsce, węgierskiego autora jest mądrą, ale też bardzo zabawną opowieścią o zakazanej miłości, tolerancji, a także czasami trudnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Jej bohaterami są skłócone ze sobą dwie mysie rodziny, które walczą o miejsce w fabryce sera. Dochodzi między nimi do pełnych emocji scen, których nie powstydziłby się żaden teatr. Następują nieoczekiwane zwroty akcji, jak w niejednej komedii omyłek. Kto wygra? Szare czy białe myszki? Może obserwujący je z góry Wielki Czarodziejski Kot? A może zwycięży po prostu miłość? Sztuka dla widzów od lat 4. Wstęp wolny. „Wszystkie myszy lubią ser” autor – Gyula Urbán przekład – Aleksandra Muranyi reżyseria – Przemysław Żmiejko obsada: Anna Domalewska, Jolanta Kęćko, Zdzisław Reczyński, Błażej Twarowski

Dowiedz się więcej »
23III
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ul. Duża 9
Kielce,
PLN40 - PLN50

DREWNIANY KSIĄŻĘ / CUDOWNY MANDARYN

Drewniany Książę w choreografii Elżbiety Pańtak wynika z autorskiego pomysłu ruchowego na współczesny balet modern jazzowy z zapisaną w libretcie listą głównych postaci: Księcia Księżniczki i Wróżki. Akcja nie rozgrywa się jednakże w baśniowej rzeczywistości, jak jest to w libretcie oryginalnym, a w czasach dzisiejszych. Książę to telewizyjny celebryta, Księżniczka jest zwykłą dziewczyną pracującą w kwiaciarni. Zamiast Wróżki występuje postać Matki, która jest właścicielką kwiaciarni.

Dowiedz się więcej »
23III
Kielecki Teatr Tańca Plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce
PLN20 - PLN40

Dzienniki Gwiazdowe

Inscenizacja „Dzienników Gwiazdowych” Małgorzaty Zwolińskiej w sposób niezwykle jasny i zrozumiały wyjaśnia najbardziej nawet złożone sensy zawarte w podróżach Tichego. Zachowuje także to, co w tych opowiadaniach niezwykle ważne, czyli humor, i ciepły, serdeczny stosunek do zmagań bohatera z napotykanymi przeciwnościami. Dzieje się tak dzięki potraktowaniu przygód Tichego jako jego podróży w głąb siebie.

Dowiedz się więcej »
24III
Kieleckie Centrum Kultury plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

XII Targi Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING

Targi Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING.

Dowiedz się więcej »
26III
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,

XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL.

Dowiedz się więcej »
26III
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,
26III
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,

II Salon Robotyki Przemysłowej

Targi Kielce zapraszają na II edycję Salonu STOM-ROBOTICS, który odbędzie się podczas cyklu imprez „Przemysłowej Wiosny”.

Dowiedz się więcej »
26III
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,

XXVII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM

Ważne wydarzenie przemysłu pomiarowego w Targach Kielce.

Dowiedz się więcej »
26III
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,

XIV Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO

Kolejna edycja targów spawalnictwo w ramach Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce w dniach 26-28 marca 2019.

Dowiedz się więcej »
26III
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,
+ Export Events