Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wrzesień 2019

Zajęcia artystyczne w Ziemowicie 2019/2020

Zgodnie z decyzją Rządu o zamknięciu placówek kultury w związku szerzącym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem, niektóre z wydarzeń mogły zostać odwołane. W celu potwierdzenia informacji prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia.

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia artystyczne w sezonie 2019/2020

Dowiedz się więcej »
02IX
Właśnie trwa
Ośrodek Kultury „Ziemowit” w Kielcach Ul. Mieszka I 79
Kielce,
Listopad 2019
PLN5

Wystawa 100 lat Huty „Ludwików” w Kielcach 1919-2019 w Muzeum Historii Kielc

Zgodnie z decyzją Rządu o zamknięciu placówek kultury w związku szerzącym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem, niektóre z wydarzeń mogły zostać odwołane. W celu potwierdzenia informacji prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia.

Dowiedz się więcej »
08XI
Właśnie trwa
Muzeum Historii Kielc Ulica Św. Leonarda 4
Kielce,
Kwiecień 2020

Ośrodek Kultury Ziemowit prezentuje „Okolice sztuki”

Ośrodek Kultury Ziemowit, filia Domu Kultury Zameczek, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, przygotował na nadchodzące dni szereg działań artystyczno-edukacyjnych, które będą odbywać się online pod hasłem "Okolice sztuki".

Dowiedz się więcej »
01IV
Właśnie trwa
Ośrodek Kultury „Ziemowit” w Kielcach Ul. Mieszka I 79
Kielce,
Maj 2020

Oferta ECN na rok szkolny 2019/2020

W związku z szerzącym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem, niektóre z wydarzeń mogły zostać odwołane. W celu potwierdzenia informacji prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia.

Czy zwykła kąpiel w wannie może prowadzić do naukowych odkryć? Co widać z Księżyca, dlaczego tak często zmienia swój wygląd i co się kryje po jego drugiej stronie? Do czego służy ślina i czy przez żołądek można trafić do serca?

Dowiedz się więcej »
01V
Właśnie trwa
Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego ul. Olszewskiego 6
Kielce, 25-663

Konkurs literacki na opowiadanie „Moja twórczość literacka”

Wolna Strefa (Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie) ogłasza konkurs literacki stanowiący zwieńczenie rozpoczętego w 2019 roku projektu: "jak zostać pisarzem - Herling-Grudziński do kieszeni" finansowanego przez Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej. Regulamin konkursu literackiego: 1. Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania związanego z Miastem Kielce. 2. W konkursie mogą brać udział osoby w wieku 7-19 lat. 3. Aby wziąć udział w konkursie należy: przysłać lub dostarczyć opowiadanie w wersji elektronicznej na adres mailowy b.lubera@nadziejarodzinie.org.pl lub dostarczyć na dowolnym nośniku na adres: Biuro Klubów Wolna Strefa ul. Karczówkowska 36, 25-711 Kielce. Ważne: opowiadanie powinno zawierać imię i nazwisko autora tekstu, wiek oraz adres do korespondencji. 4. Termin składania prac mija 15.06.2020. 5. Tematyka prac: gatunek literacki konkursu jest dowolny, ale jury będzie m.in. oceniać jaką rolę w opowieści odgrywa miasto. Wydarzenia mogą dziać się zarówno w przeszłości, jak i teraźniejszości, czy wyobrażonej przyszłości. Świat mogą wyełniać bohaterowie lat minionych, baśniowe stwory rodem z fantasy, lub czarne charaktery w stylu cyberpunk (ale nie jest to konieczne). jedna rzecz jest ważna, żeby historia wpisywała się w tematykę: - takie rzeczy tylko w Kielcach! - śladem opowiadań Herlinga Grudzińskiego. 6. Długość tekstu: opowiadanie powinno być o objętości od 9 000 do 12 000 znaków. 7. Grupa Jury w konkursie składać będzie się z trzech osób - będzie to grono polonistów oraz pisarzy, którzy po przeczytaniu materiałów wyłonią najlepsze ich zdaniem prace. 8. Nagrody w konkursie to: m.in. statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe. 9. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną opublikowane w tomiku opowiadań w ramach projektu "Jak zostać pisarzem - Herling Grudziński do kieszeni". Link do regulaminu: http://www.wolnastrefa.pl/index.php?id=326&tx_ttnews=8458&cHash=9df07016edefd1c9d1373e4a92abc137

Dowiedz się więcej »
19V
Właśnie trwa
Biuro Klubów Wolna Strefa ul. Karczówkowska 36
Kielce, świętokrzyskie 25-711 Polska

Prezentacja prac w ramach konkursu ”Przestrzeń publiczna w czasach zarazy”

Zapraszamy na prezentację prac nadesłanych na konkurs ''Przestrzeń publiczna w czasach zarazy''. Webinar, który poprowadzi Dominika Janicka, odbędzie się 28.05.20 o godz. 18.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności. W czasie webinaru przedstawimy prace nagrodzone i wyróżnione, pokażemy również takie, nad którymi długo dyskutowaliśmy, ale ostatecznie nie znalazły się w gronie laureatów. W czasie prezentacji opowiemy także o tym, czym kierowało się jury przyznając główne nagrody. Do udziału w webinarze zaprosiliśmy autorów nagrodzonych prac, którzy opowiedzą co zainspirowało ich do stworzenia projektów na konkurs.

Dowiedz się więcej »
28V
Instytut Dizajnu w Kielcach ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce
Darmowy

Piątki z dobrą energią – spotkania online w Energetycznym Centrum Nauki KPT

Piątki z dobrą energią Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku  Technologicznego zaprasza na cykl pn. „Piątki z dobrą energią”. To spotkania online nawiązujące do wieczorów dla dorosłych, które odbywają  się w ECN, czyli cykli „Kobiety z energią” oraz „Podróże z energią”. W każdy piątek na profilu Facebook (www.facebook.pl/ECN.KPT) oraz stronie www.ecn.kielce.pl publikowane są ciekawostki, wskazówki, podpowiedzi dotyczące m.in. kosmetologii, mody, wizażu, fizjoterapii, podróży, czy też kultury. Wszystkie materiały przygotowane są przez zaproszonych do współpracy specjalistów fizjoterapeutów, kosmetologów, znawców kultury i podróżników. Przypominamy, że Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza także do  wspólnego eksperymentowania online i edukacji zdalnej. Na facebookowym  profilu (@ECN.KPT) można znaleźć wiele pomysłów na spędzenie czasu w  domu, w tym intrygujące doświadczenia, ciekawostki i zagadki ze świata nauki.

Dowiedz się więcej »
29V
Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego ul. Olszewskiego 6
Kielce, 25-663
Czerwiec 2020

Kiermasz Letni

Otwieramy się na lato! Intensywna zieleń kwiatów, bujne krzewy owocowe, rowerowy zawrót głowy oraz niezwykłe jedzenie czyli wielki bezpłatny Kiermasz Letni w Targach Kielce.

Dowiedz się więcej »
06VI
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,

7 KIELECKI BIEG GÓRSKI

ZASADY UCZESTNICTWA1. W biegu prawo startu mają osoby, które do dnia 6 czerwca 2020 roku ukończą 18 lat; 2. Do biegu zostaną dopuszczeni Zawodniczki i Zawodnicy, którzy: - dokonają zgłoszenia i uiszczą opłatę startową. - zostaną zweryfikowani w Biurze Zawodów na podstawie dowodu osobistego lub innego, dokumentu potwierdzającego tożsamość; - dokonają odbioru numeru startowego w Biurze Zawodów; - podpiszą oświadczenie o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność. 3. Bieg rozgrywany będzie wspólnie z podziałem na płeć 4. Limit uczestników - 300 osób 5. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 3,5 h. 6. O kolejności zawodników decyduje czas brutto – od strzału startera. 7. Wyniki z czasami brutto każdego uczestnika będą dostępne na stronach: www.mosir.kielce.pl ZGŁOSZENIA i KOSZTY UCZESTNICTWA Zgłoszeń można dokonywać: Drogą elektroniczną – na stronach: http://www.mtbcross.pl/kalendarz/, www.mtbcross24.pl 1. Dokonując rejestracji Uczestnik ma możliwość wyboru pakietu startowego w formie: a) „Pakiet Podstawowy”: możliwość startu w biegu, numer startowy, medal ; b) „Pakiet Standard”: możliwość startu w biegu, numer startowy, medal , pamiątkowa koszulka, posiłek, worek, izotonik, baton. Opłata startowa wynosi odpowiednio: W przypadku opcji „ Pakiet Podstawowy”: przy dokonaniu opłaty do dnia 28 lutego 2020 r. - 40,00 zł; przy dokonaniu opłaty do dnia 31 marca 2020 r. - 50,00 zł; przy dokonaniu opłaty do dnia 20 maja 2020 r. - 60,00 zł; W przypadku opcji „Pakiet Standard ”: przy dokonaniu opłaty do dnia 28 lutego 2020 r. - 70,00 zł; przy dokonaniu opłaty do dnia 31 marca 2020 r. - 80,00 zł; przy dokonaniu opłaty do dnia 20 maja 2020 r. - 90,00 zł; Osobiście w dniach: 6 czerwca br. w godzinach 1000 – 1400 w Hali Legionów przy ul. L. Drogosza 2 lub w dniu zawodów 7 czerwca br. w godzinach 730 – 830 w biurze zawodów na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. L. Drogosza 1 opłata wyniesie 100…

Dowiedz się więcej »
07VI
Sierpień 2020

XXVII Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM

Targi DOM to szansa na poznanie najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz, a także innowacyjnych technologii w budownictwie mieszkaniowym. Podczas targów swoją ofertę przedstawią producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, okien, drzwi, bram, systemów kominowych, instalacji wodnych i kanalizacyjnych czy ogrzewania.

Dowiedz się więcej »
21VIII
Targi Kielce Zakładowa 1
Kielce,
+ Export Events