Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Listopad 2017

POŻEGNANIE TABORU. WYSTAWA ANDRZEJA POLAKOWSKIEGO

„Pożegnanie taboru” – fotografie wykonywane w l. 60. ubiegłego wieku przez Andrzeja Polakowskiego, utrwalająca przełomowy moment w historii narodu romskiego, przechodzenie z wędrownego na osiadły tryb życia. Fotograf odwiedził ostatnie obozowiska wędrownych Cyganów, aby dać świadectwo świata, który wkrótce zniknie z krajobrazu kulturowego Polski.

Dowiedz się więcej »
19XI
Właśnie trwa
Muzeum Dialogu Kultur Rynek 3
Kielce, 25-303
Grudzień 2017

Wystawa „Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza do Galerii Głównej na wystawę "Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci". Na wystawie Oskar Zięta zostanie przedstawiony zarówno jako projektant produktów i marek produkcyjnych, jak i projektant technologii oraz innowator. Pokażemy, w jaki sposób łączy on zdobytą w Polsce i za granicą wiedzę inżynieryjną z wrażliwością artysty. W Galerii Głównej pojawią się obiekty o mocnym nacechowaniu artystycznym, jak i kolekcje bliższe naszej codzienności, dzięki czemu ekspozycja zainteresuje większą liczbę zwiedzających. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia o godz.18.00. Wystawa potrwa do 26 lutego. Wydarzenia towarzyszące: 2 grudnia o godz. 11.00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem Oskara Zięty.

Dowiedz się więcej »
01XII
Właśnie trwa
Instytut Dizajnu ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Józef Szermentowski – Franciszek Kostrzewski. Uczeń i pierwszy mistrz

Wystawa twórczości Józefa Szermentowskiego i Franciszka Kostrzewskiego wiąże się ze strategią rozwoju kolekcji malarstwa Muzeum Narodowego w Kielcach, jest również odzwierciedleniem głównych nurtów sztuki prezentowanych w Galerii Malarstwa Polskiego.

Dowiedz się więcej »
07XII
Właśnie trwa
Muzeum Narodowe Plac Zamkowy 1
Kielce,
Styczeń 2018

Wystawa Kolory zimy: rękawiczki z Estonii

W zimie to niezbędny element ubioru. Niektórzy wybierają pięciopalcowe, inni wolą takie z jednym palcem, jeszcze inni mitenki. Dla Estończyków, żyjących w surowym północnym klimacie, rękawiczki są nie tylko formą zabezpieczenia przed mrozem, ale symbolem, talizmanem, ważnym elementem tradycji. Niewielką wystawę „Kolory zimy: rękawiczki z Estonii” można oglądać od 15 stycznia do końca lutego w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.

Dowiedz się więcej »
15I
Właśnie trwa
Muzeum Dialogu Kultur Rynek 3
Kielce, 25-303

MAŁA SCENA DLA CIEBIE

Pierwsza premierowa edycja festiwalu dla dzieci

Dowiedz się więcej »
23I
Właśnie trwa
Ośrodek Kultury „Ziemowit” Ul. Mieszka I 79
Kielce,
Darmowy

Wystawa „Głową w ścianę. Stefan Kisielewski – historia intelektualnego chuligana” w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”

Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" zaprasza na wystawę "Głową w ścianę. Stefan Kisielewski – historia intelektualnego chuligana" poświęconą Stefanowi Kisielewskiemu, jednemu z najznamienitszych publicystów polskich XX wieku. Wystawa będzie czynna do środy, 28 lutego. Ekspozycja przedstawia serię zdjęć, dokumentów, fragmentów prac oraz biografię polityczną Kisielewskiego, prozaika, publicysty, kompozytora, krytyka muzycznego, posła na Sejm PRL II i III kadencji z ramienia Koła Poselskiego „Znak”, a także współzałożyciela i członka Unii Polityki Realnej. Prezentujemy cenne zbiory z czasów zaangażowania publicysty w przedwojenne pismo Jerzego Giedroycia „Bunt Młodych”, współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”, a także działalności poselskiej w okresie PRL oraz w odradzającym się ruchu konserwatywno-liberalnym. Ponadto przypominamy o udziale Kisielewskiego w wydarzeniach z lat 60., jego roli w inicjatywie „List 34” oraz wydarzeniach Marca 1968 r. Polityczna droga Kisielewskiego wzbogacona została fragmentami programu telewizyjnego pt. „Alfabet Kisiela”.

Dowiedz się więcej »
24I
Właśnie trwa
Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” Ulica Warszawska 5
Kielce,
Darmowy

Wystawa „Polkadot.” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza do czytelni ID na wystawę prac studia projektowego Polkadot - duetu graficznego założonego przez Hannę Niemierowicz i Aleksandrę Woźniak - "Polkadot. Klient/Budżet/Czas. Wyobrażenia a rzeczywistość". Na wystawie zostanie zaprezentowany przekrój prac od początku istnienia Polkadot. Wszystkie te prace łączy poszukiwanie odpowiedzi na pytanie - jak znaleźć równowagę pomiędzy własnym wyobrażeniem o projektowaniu, a oczekiwaniami klienta? Wernisaż wystawy oraz spotkanie autorskie ze studiem projektowym Polkadot odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godz. 18.00 w czytelni Instytutu Dizajnu. Wystawa potrwa do 8 kwietnia. Spotkanie autorskie będzie okazją do konfrontacji wyobrażeń na temat pracy projektanta graficznego z rzeczywistością. Praca studia graficznego zostanie pokazana od podszewki. Projektantki opowiedzą o organizacji obowiązków projektanta, kontakcie z klientami, zależnościach między czasem realizacji, budżetem, a istotą zlecenia. Będzie również mowa o tym jak dotrzeć do odpowiednich odbiorców żeby projektowanie, poza satysfakcją, przynosiło także zyski. Polkadot to duet graficzny założony przez Hannę Niemierowicz i Aleksandrę Woźniak w 2008 roku w Łodzi. Hanka Niemierowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz stypendystką Królewskiej Szko­ły Sztuki i Designu w Kopenhadze oraz Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bergen (Norwegia). Aleksandra Woźniak oprócz wykształcenia kierunkowego skończyła Antropologię Kultury. Polkadot zajmuje  się przede wszystkim opracowywaniem komunikacji wizualnych, identyfikacji oraz szeroko rozu­mianych materiałów wydawniczych. Duet graficzny spółpracuje m.in. z instytucjami kultury t.j.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Polską Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Filharmonią Łódzką, Fundacją im. Tadeusza Kantora, Instytutem Kultury Polskiej w Londynie oraz z klientami komercyjnymi. https://www.behance.net/studio_polkadot https://www.facebook.com/polkadot.graphic.studio/

Dowiedz się więcej »
25I
Właśnie trwa
Instytut Dizajnu ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce
Darmowy

Wystawa fotografii Agnieszki Czyż „Obecność” w Ośrodku Kultury „Ziemowit”

Ośrodek Kultury "Ziemowit" filia Domu Kultury „Zameczek” zaprasza do "galerii m" na wystawę fotografii Agnieszki Czyż "Obecność". Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 26 stycznia o godz. 18.00. Na wernisażu zaśpiewa Roman Grzegorczyk. Wystawa będzie czynna do środy, 28 lutego.

Dowiedz się więcej »
26I
Właśnie trwa
Ośrodek Kultury „Ziemowit” Ul. Mieszka I 79
Kielce,
Luty 2018
PLN8

Familijna sobota w ECN: luty 2018

Czy da się zmniejszać przedmioty? Jaką wyporność ma ziemniak? Po co nam szkielet? Poznajcie odpowiedzi na te pytania podczas familijnych warsztatów, na które zapraszamy w lutym.

Dowiedz się więcej »
03II
Właśnie trwa
Energetyczne Centrum Nauki Ul. Olszewskiego 6
Kielce,
Darmowy

Wystawa „Polska reklama socjalistyczna w latach 1945-1989. O reklamie, której nie było?” w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK

Biblioteka Uniwersytecka UJK zaprasza na wystawę "Polska reklama socjalistyczna w latach 1945-1989. O reklamie, której nie było?", którą przygotowała dr Judyta Ewa Perczak. Zaprezentowane zostaną między innymi etykiety handlowe, plakaty, wysyłkowe katalogi ofertowe, gadżety firmowe dla klientów, opakowania produktów spożywczych, torby reklamowe, pocztówki dźwiękowe oraz etykiety zapałczane. Ekspozycję przygotowała dr Judyta Ewa Perczak z Instytutu Dziennikarstwa i Informacji UJK, która specjalizuje się w reklamie i public relations, współczesnych środkach komunikowania masowego oraz w historii reklamy i mediów. Otwarcie wystawy w Galerii Uniwersyteckiej zaplanowano w środę, 7 lutego o godz. 17.00. Ekspozycja będzie czynna do piątku, 6 kwietnia, a podczas trwania wystawy odbędzie się również wykład na temat reklamy socjalistycznej. Zapisy dla grup zorganizowanych pod nr telefonu: (41) 349 71 75 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00) lub mailowo: aneta.tkacz@ujk.edu.pl

Dowiedz się więcej »
07II
Właśnie trwa
Biblioteka Uniwersytecka UJK Ul. Świętokrzyska 21E
Kielce,
+ Export Events