Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wrzesień 2018

Tydzień pełen energii. Oferta warsztatów na rok szkolny 2018/2019 w ECN

Nowe cykle zajęciowe, nowe tematy warsztatów… Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zajęć w Energetycznym Centrum Nauki KPT.

Dowiedz się więcej »
01IX
Właśnie trwa
Energetyczne Centrum Nauki Ul. Olszewskiego 6
Kielce,

Wystawa ,,Przywrócić pamięć”

To niedokończona książka wybitnego kieleckiego aktora – Edwarda Kusztala, który w czasie pracy nad nią zmarł. To obraz rzeczywistości, w której Kusztal wzrastał i kształtował się. To opowieść-gawęda o powojennych Kielcach, sierocińcu pw. Św. Tomasza przy ul. Wesołej, którego autor sam był wychowankiem, wreszcie, o życiu kieleckich artystów w tych skomplikowanych czasach.

Dowiedz się więcej »
22IX
Właśnie trwa
Muzeum Diecezjalne Ul. Jana Pawła II 3
Kielce,
Październik 2018

Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd

Od 5 października 2018 do 6 listopada 2018 w Muzeum Dialogu Kultur można będzie zwiedzać wystawę czasową Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd. Zestaw prac malarskich pod tytułem Stany Zjednoczone to zaproszenie do zapoznania się z twórczością Grzegorza Drozda. Zamysłem wystawy jest zerwanie z konwencją pokazu opartego na liniowej narracji, formalnej dyscyplinie czy budowaniu jednoznacznej opowieści. Malując, Grzegorz Drozd tworzy rodzaj sztuki performatywnej, której efektem staje się obraz.

Dowiedz się więcej »
05X
Właśnie trwa
Muzeum Dialogu Kultur Rynek 3
Kielce, 25-303

Rusza nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji Festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

W dniach 23–25 listopada 2018 r. odbędzie się tegoroczna edycja jednego z najstarszych polskich festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej – Festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina, podczas którego na scenie będą mieli okazję zaprezentować się młodzi adepci trudnej sztuki wokalnej. Zainteresowanych udziałem w konkursowych zmaganiach prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 26 października 2018 r.

Dowiedz się więcej »
11X
Właśnie trwa
Wojewódzki Dom Kultury Ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
Kielce,

Wernisaż wystawy: Biel, czerwień, braterstwo

Wystawa jest przygotowywana z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawia historię kształtowania się symbolu wspólnoty jakim są barwy państwowe. Akcentuje również ideę braterstwa – szacunku, współdziałania i solidarności. Ekspozycja prezentuje zmiany odcieni barwy czerwonej od karmazynu, amarantu po cynober – a także wykorzystanie takich barw, jak biel i granat.

Dowiedz się więcej »
16X
Właśnie trwa
Muzeum Narodowe Plac Zamkowy 1
Kielce,
Darmowy

Wystawa Ilustracji P/ARTY

18.10.2018 Ośrodek Kultury „Ziemowit" zaprasza na otwarcie wystawy Ilustracji „P/ARTY" i koncert Bogusława Nowickiego „Życie to jest podróż".

Dowiedz się więcej »
18X
Właśnie trwa
Ośrodek Kultury „Ziemowit” Ul. Mieszka I 79
Kielce,
Darmowy

Wystawa fotograficzna „36 spojrzeń na Kielce” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Wystawa fotograficzna "36 spojrzeń na Kielce" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach Trzech fotografów - Tomasz Bator, Paweł Jagiełło i Przemysław Sękowski - pokazuje swoje spojrzenie na Kielce będące efektem wielu fotograficznych spacerów i obserwacji. Pokazano miejsca znane w nowej odsłonie jak i takie, które nie zawsze można dostrzec lub zobaczyć idąc ulicą. Największa trudność najczęściej pojawia się w uchwyceniu miejsc znanych oraz takich, które widzi się podczas codziennego poruszania po mieście. "36 spojrzeń na Kielce" to wspólny projekt grupy ludzi których połączyła pasja do fotografowania i odkrywania miejsc bliskich jak i tych dalszych. Każdy na co dzień zajmuje się zawodowo zupełnie różnymi dziedzinami pracy, jednak pomysł wspólnego stworzenia zbioru zdjęć pokazujących Kielce przerodził się coś więcej niż tylko dokumentalne spojrzenie na dane miejsce. Nasze miasto chcemy pokazać w różny sposób i z różnej perspektywy. Nie znajdziemy co prawda w tych pracach awangardowych ujęć, szalonych fajerwerków czy innych nowatorskich koncepcji, raczej są to stonowane obrazy powstałe w różnych porach roku i dnia. Być może za kilka lat staną się dokumentem z punktu widzenia historii miasta lub może będą dumnie zdobić jakieś wnętrza. Nie wiemy tego, ale to z kolei staje się fascynujące w swojej niepewności i twórczym pytaniu „co dalej”. Na razie zanurzamy się w świat fotografii tu i teraz, pokazujemy nasze spojrzenie na miasto w którym żyjemy. 36 spojrzeń na Kielce to też gra cyfr i liczb 3…12…36. 3 fotografów i każdy z nich przygotował po 12 fotografii składający się na ten cały obraz. 36 jak ilość klatek na kliszy fotograficznej…Zapraszamy! Wernisaż wystawy odbędzie się 19 października. Wystawa będzie stała do 17 listopada. Wystawa zorganizowana przy wsparciu Urzędu Miasta w Kielcach.

Dowiedz się więcej »
19X
Właśnie trwa
MBP Filia nr 9 Ul. Okrzei 9
Kielce,

Akademia OFF Fashion

W ramach Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION Kieleckie Centrum Kultury organizuje Akademię Off Fashion. Jest to projekt, który pozwala młodym twórcom poznać trendy w modzie, sztuce i designie. Akademia OFF Fashion to warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy mody laureatów i jurorów Konkursu OFF Fashion.

Dowiedz się więcej »
20X
Właśnie trwa
Kieleckie Centrum Kultury plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop, Breakdance i Electric Boogie 2018 w Kielcach

Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop, Breakdance i Electric Boogie 2018 w Kielcach. Więcej informacji na stronie internetowej www.dance2018.pl.  

Dowiedz się więcej »
23X
Właśnie trwa
Hala Legionów Ul. Leszka Drogosza 2
Kielce,
PLN10

MARIA CALLAS

Nieznana historia wielkiej śpiewaczki Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.
Kto wybierze się na dokument z nadzieją posłuchania legendarnego głosu bohaterki, ten wyjdzie z kina spełniony. Reżyser pozwala Callas się „wyśpiewać”. Wybiera takie nagrania jej występów, w których jak na dłoni widać zarazem niuanse jej warsztatu, mistrzowskie panowanie nad oddechem oraz dźwiękiem, jak i czystą emocję, widoczną choćby w ekspresji oczu. Sztuka i życie, ręka w rękę.

Dowiedz się więcej »
24X
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Ul. Żeromskiego 12
Kielce,
+ Export Events