Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Grudzień 2017
PLN15

Laboratorium Świętego Mikołaja – warsztaty popularnonaukowe

Z okazji zbliżających się Świąt Energetyczne Centrum Nauki KPT przygotowało naukowe atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Od 1 do 20 grudnia 2017 r. w ECN panować będzie świąteczna atmosfera, a laboratorium „Generator mocy” zamieni się w warsztat Świętego Mikołaja.

Dowiedz się więcej »
01XII
Właśnie trwa
Energetyczne Centrum Nauki Ul. Olszewskiego 6
Kielce,

Wystawa „Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci” w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu zaprasza do Galerii Głównej na wystawę "Oskar Zięta. Polskie Projekty. Polscy Projektanci". Na wystawie Oskar Zięta zostanie przedstawiony zarówno jako projektant produktów i marek produkcyjnych, jak i projektant technologii oraz innowator. Pokażemy, w jaki sposób łączy on zdobytą w Polsce i za granicą wiedzę inżynieryjną z wrażliwością artysty. W Galerii Głównej pojawią się obiekty o mocnym nacechowaniu artystycznym, jak i kolekcje bliższe naszej codzienności, dzięki czemu ekspozycja zainteresuje większą liczbę zwiedzających. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia o godz.18.00. Wystawa potrwa do 11 lutego. Wydarzenia towarzyszące: 2 grudnia o godz. 11.00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem Oskara Zięty.

Dowiedz się więcej »
01XII
Właśnie trwa
Instytut Dizajnu ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce

Szkoła Tańca CHARLESTON zaprasza na grudniowe zajęcia

W grudniu Szkoła Tańca CHARLESTON zaprasza młodzież i dorosłych na zajęcia grup klubowych.

ST CHARLESTON ma w ofercie zajęcia dla osób w każdym wieku!

Dowiedz się więcej »
05XII
Właśnie trwa
Wojewódzki Dom Kultury Ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
Kielce,
PLN8

Familijna sobota w ECN: grudzień 2017

Grudzień to miesiąc niskich temperatur. Aby nieco ocieplić klimat Energetyczne Centrum Nauki proponuje dodać szczyptę chemii do magii świąt i wykonać reakcję egzotermiczną, czyli taką, której efektem ubocznym jest wydzielenie ciepła… Jednak, żeby nie ingerować w pory roku, pozostaniemy w krainie… lodu! Wykorzystana substancja chemiczna znajduje zastosowanie nie tylko w laboratorium, ale także w przemyśle spożywczym. Po więcej informacji gorąco zapraszamy na warsztaty w ECN, a wszyscy przybyli goście opuszczą nasze centrum z rozgrzewającym upominkiem.

Dowiedz się więcej »
06XII
Właśnie trwa
Energetyczne Centrum Nauki Ul. Olszewskiego 6
Kielce,
Darmowy

Wystawa Fotografii Artystycznej w ramach finału projektu „TEATR, MAMA, TATA i JA” w Instytucie Dizajnu

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Instytut Dizajnu oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – region świętokrzyski serdecznie zapraszają na Wystawę Fotografii Artystycznej w ramach finału projektu "TEATR, MAMA, TATA i JA". Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – region świętokrzyski: Anna Benicewicz-Miazga, Marcin Jarosław Białek, Anna Góra-Klauzińska, Anna Kaleta, Jakub Kulpa oraz Alicja Obara, którzy przez 8 miesięcy dokumentowali przebieg projektu. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia o godz. 13.00 w Instytucie Dizajnu. Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie do końca grudnia 2017 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce - Wojciech Lubawski. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej o idei projektu: www.teatrkubus.pl/teatr-mama-tata-i-ja/idea

Dowiedz się więcej »
06XII
Właśnie trwa
Instytut Dizajnu ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce
+ Export Events