Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Luty 2019

Między słowem a obrazem – nowa wystawa od 26 lutego

Między słowem a obrazem. Sztuka ilustratorska w dziełach Żeromskiego, prezentowana będzie od 26 lutego do 31 sierpnia tego roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.

Dowiedz się więcej »
26II
Właśnie trwa
Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego Ul. Jana Pawła II 5
Kielce,
Marzec 2019

Wystartowała tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ACH, ŚWIĘTOKRZYSKIE CZARUJE

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Regionalna Organizacja Turystyczna województwa świętokrzyskiego zapraszają Państwa do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Ach, Świętokrzyskie czaruje". Konkurs adresowany jest do nieprofesjonalnych fotografików. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie prosimy o nadsyłanie prac do 30 września 2019 r. na adres artystyczny@wdk-kielce.pl

Dowiedz się więcej »
19III
Właśnie trwa
Wojewódzki Dom Kultury Ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
Kielce,
Kwiecień 2019
Darmowy

Nowe zajęcia w ramach projektu Aktywny Senior

Projekt „ Aktywny Senior” od 3 lat jest realizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego od kwietnia zostaną dołożone kolejne godziny. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć Jogi, Gimnastyki i Nordic Walking.

Dowiedz się więcej »
01IV
Właśnie trwa
Hala Legionów Ul. Leszka Drogosza 2
Kielce,

AMERICAN DREAM. PIERWSZA WIELKA PODRÓŻ HENRYKA SIENKIEWICZA

Henryk Sienkiewicz w towarzystwie Juliusza Sypniewskiego – ziemianina z Wielkopolski 19 lutego 1876 roku wyruszył z Liverpoolu na pokładzie statku Germanik do Nowego Jorku. Pisarz w swą pierwszą wielką podróż udał się jako korespondent „Gazety Polskiej”, na łamach której były publikowane jego amerykańskie reportaże.

Dowiedz się więcej »
09IV
Właśnie trwa
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku ul. Aleja Lipowa 24
Oblęgorek, Świętokrzyskie 26-067 Polska
Czerwiec 2019

O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach

Od 4 czerwca 2019 roku do 29 września 2019 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach będzie prezentowana wystawa O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach. Wystawa będzie prezentowana w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Pojawi się na niej kilkaset zabytków użyczonych z kilkunastu polskich muzeów. Uczynimy wszystko, aby była to prawdziwa uczta dla oka i ducha wszystkich odwiedzających.

Dowiedz się więcej »
04VI
Właśnie trwa
Muzeum Narodowe Plac Zamkowy 1
Kielce,

Lato w BWA

Zapraszamy na wakacyjne wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych.

Dowiedz się więcej »
21VI
Właśnie trwa
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011

Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach

d 28 czerwca 2019 w Muzeum Dialogu Kultur można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymała-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugą ojczyznę Cyganów.

Dowiedz się więcej »
28VI
Właśnie trwa
Muzeum Dialogu Kultur Rynek 3
Kielce, 25-303
Instytut Dizajnu w Kielcach ID Kielce

3xTransformacja

Architektura jest wypadkową potrzeb jej użytkowników oraz aktualnej sytuacji gospodarczo-politycznej. W jej formie odczytujemy styl życia, przyzwyczajenia oraz charakter zmian, którym zostały poddane poprzednie pokolenia. W czerwcu mija 30 lat, od kiedy Polska rozpoczęła transformację ustrojową, niosącą za sobą szereg przeobrażeń społecznych, ekonomicznych i gospodarczych. Przemiany te miały też istotny wpływ na przestrzeń, w której żyjemy. Co te zmiany mówią o nas, o współczesnym społeczeństwie?

Dowiedz się więcej »
28VI
Właśnie trwa
Instytut Dizajnu ul. Zamkowa 3, 25–009 Kielce
Lipiec 2019

LATO W MIEŚCIE 2019

Akcja lato w mieście to liczne zajęcia, warsztaty i aktywności dla dzieci i młodzieży, organizowane na terenie Miasta Kielce w okresie wakacyjnym. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dowiedz się więcej »
01VII
Właśnie trwa

Lato w Filharmonii

Letnia oferta Filharmonii Świętokrzyskiej. Serdecznie zapraszamy.

Dowiedz się więcej »
05VII
Właśnie trwa
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Ul. Żeromskiego 12
Kielce,
+ Export Events